MAINSTREAMOVÝ DETOX

14:15

STŘEDA 24.ČERVNA24.ČERVEN 2026

Problém školství není ve školách, ale v ekonomice

Spolek Svatopluk

Problém školství není ve školách, ale v ekonomice

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

V české školství není v úpadku proto, že to někdo někde podělal nějakou inkluzí. Ten je přesně z toho důvodu, protože ubývá místa, kde uplatníte vyšší míru lidského um, kde uplatníte vyšší vzdělání. Kdybychom teď byli kouzelníci skutečně a za tři roky učňovské školství, za čtyři roky maturanti plus dalších pět let univerzity a všude by vyšly jenom červené diplomy. Víte, co se stane? Drtivá většina z nich nebude mít šanci najít místo pro uplatnění, protože v těch firmách vůbec nikdo nedělá žádný vývoj, jenom o něm povídá. Žádné inovace, žádný marketing, žádný servis, žádný prodej. To jsou všechno profese, s kterými musíte mít kontakt s trhem. Nemáte z konea trhem, nemluvme o žádné tržní ekonomice nebo o nějaké suverenita, samostatnosti, nezávislosti.