🎙️ Pávek má úkol zatáhnout ČR do války. Na volbách nezáleží? Už není cesty zpět | Petr Hájek
🎙️ Pávek má úkol zatáhnout ČR do války. Na volbách nezáleží? Už není cesty zpět | Petr Hájek
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Hrad překročil Rubikon a již není cesty zpět.
Podání kompetenční žaloby na vládní rozhodnutí, že Petr Pavel nepojede na summit NATO v Ankaře, není vyhlášením války Babiševě vládě. To se stalo již v okamžiku, kdy odmítl jmenovat Filipa Turka ministrem zahraničí.
Už v ten okamžik se i právní obec rozdělila. Ústavní právníci spojení s fialovou pěti koalicí, respektive se zdejší pátou kolonou Bruselu, tvrdili, že tak učinit může. Ti méně závislí na zdrojích, kariérních postech, budoucích trafikách naopak dovozovali, že tím prezident překročil ústavní rámec, protože měl povinnost navrženého kandidáta jmenovat podle ústavy.
Premiér to spolkl, na ústavní soud se neobrátil a Pavel prosadil svou. Filip Turek se nejen nestal ministrem zahraničí, ale vůbec žádným ministrem.
Nezamýšleným důsledkem, mimochodem v řadě dalších nedůsledků tohoto svévolného kroku hlavy státu je, že místo motoristů Petr Macinka se ukázal jako docela mimořádně schopný šéf diplomacie. Jeho dosavadní působení v černínském paláci prokazuje, že pro pátou kolonu to bylo zřejmě nejhorší možné řešení. Macinka má poměrně jasný ideový program, jedná neortodoxně a docela přesvědčivě.
Hlavně však se dal do čištění této instituce, která od Schwarzenberka přes Petříčka až k Lipavskému zbudovala tvrz hlubokého státu, onu dvoustavů saň, co by byla převodní pákou cizích zájmů. Jenže obrovský ledovec Deep State je pod hladinou a nyní dojde ke srážce.
Podáním kompetenční žaloby vystupňovala hlavní opoziční strana Hrad svou protivládní operaci, kterou, jak řečeno, fakticky započala v okamžiku vyhlášení volebních výsledků. Už když bylo jasné, že Andrej Babiš má k dispozici partnery pro vytvoření koalice bez ODS či některé jiné součásti té vlastizrádné fialové mafie.
Skupina záškodníků a zbrojních lobistů kolem Pavla, vedená politickým podnikatelem Petrem Kolářem, vyhlásila vládě válku už tehdy. Překabátěný sovětský rozvědčík v uniformě generála NATO byl k tomu ideálním materiálem. Poslušný, hloupý, zvyklý plnit rozkazy, ale pěkně vypadající.
Od toho okamžiku ho posílají na všemožné adresy, jak domácí, tak zahraniční, v nichž podle pokynů vedení strany Hrad vede opozici, která jinak zmírá na ubytě ve sněmovně. S pomocí miliardářských korporátních médií v čele s Českou televizí a Českým rozhlasem, tedy plus ten chvilkový milionářský milič, se pokoušejí vyvolávat jednu krizi za druhou.
Výsledky jsou však zatím chabé. A není to vidět pouze proto, že mediální štít vytváří virtuální realitu, v níž dominují různá shromáždění a demonstrace, nyní i ta komická stávka, nestávka těch svazáků v černém. Vláda si toho v podstatě vůbec nemusí všímat.
Lze dokonce říci, že dalším nezamýšleným důsledkem těchto hysterických rozvědčíkových operací je větší stabilita vládní koalice i utužení jejího voličského elektorátu, což před podzimními komunálními a senátními volbami rovněž není bezvýznamné.
Jenže karta kompetenční žaloby je něco úplně jiného. To je teprve onen výstřel z Aurory.
Až do této chvíle byla možnost, že se ještě něco někde vynoří, že v krizích vždycky nejistý a já bych tak řekl oboupohlavní Andrej Babiš začne své koaliční partnery umravňovat ve snaze získat body s nějakou částí páté kolony. On totiž pořád ještě neví, že je to nemožné.
Podáním žaloby jsou však kostky vrženy a není cesty zpět pro nikoho. A zatím pořád ještě studená občanská válka se začíná docela považlivě ohřívat.
Strana Hrad vytáhla svou patrně nejsilnější zbraň rovnou: Ústavní soud. Chce je vyzkoušet před dalšími bitvami. Jejich jediným smyslem je co nejvíce poničit krajinu, na níž straně Hrad a spol vůbec nezáleží: zemi zvanou Česká republika. Mimochodem už jí říkají jen Čechy a Česko, aby bylo zřejmé, že jde jen o okrajovou kolonii Berlína zvaného Brusel.
Mají za úkol zbavit ji posledních zbytků samostatnosti a připojit k válečnému spolku šílenců, kteří zahájili přípravu na válku číslo dvě.
Proto je tak důležité, aby mluvící hlava strany Hrad jela na summit NATO v Ankaře. Nebezpečí, že by vláda deklarovala Českou republiku jako takovou trochu vlažnou součást NATO, která nemá na válce zájem, je pro pátou kolonu nepřijatelná. Zvlášť, když tam bude zámořský buldozér, jenž rovněž viditelně nechce a nebude válčit s jadernou velmocí východu.
Pavel má za úkol demonstrovat, že navzdory změně vlády je v České republice síla připravená na válečném úsilí spolupracovat. Jen se jí musí dostat zvenčí pomoci.
Právě k tomu má sloužit výrok brněnského gangu 15 o níž nevolených Pavlem jmenovaných strejců a TED, který jeho případnou účast v Ankaře má legitimizovat a předvést, že Hrad nebojuje sám, ale že na jeho straně jsou různé významné instituce hlubokého státu připravené vládu vzešlou z voleb sabotovat.
Je proto prakticky jisté, co udělá toto těleso: vpravdě trojský kůň či ještě spíše mina instalovaná již do základu poporevolutního státu. Instituce tvářící se jako soud je nepochybně s Hradem již dlouho dohodnutá, jak bude výsledek vypadat.
Vláda se sice pokusila dostat hradní stranu do časové tísně, ale brněnští černokněžníci nejsou ničím omezeni. Nad nimi již není nikdo, kdo by mohl jejich své volné nálezy korigovat. Je úplně jedno, co veřejnost vyjádřila ve volbách. Oni jsou jmenovaný Pavlův štáb, který dostal své trafiky k nějakému účelu. Aplikace bruselských metod pro kariérní zájemce, parexelance, jak již prozradila nejradikálnější větev korporátní mediální mafie svým hrůzným titulem Respekt.
Ten gang nejspíš takzvaně přemostí časovou tíseň nějakým typem toho, říká se tomu, předběžného opatření. Prostě sotva bude riskovat předstírat projednání žaloby. To by musel nechat vyjádřit vládu, seznámit ji s žalobou nebo nařídit přímo jednání bez jejího vyjádření. No ano, může udělat cokoli. Je neomezeným demiurgem našeho malého vesmíru, ale proč by se svlékal do naha?
Prostě nějakým předběžným oatřením nařídí vládě, aby splnila žalované požadavky strany Hradu s tím, že věcné jednání pak proběhne v běžných termínech, tedy třeba za tři měsíce, nejlépe těsně před volbami, kdy svůj předběžný výrok Ústavní soud potvrdí a stane se tak navíc ještě součástí předvolební kampaně mafiánů z páté kolony.
Pokud by vláda, ve skutečnosti tedy Andrej Babiš, který má ve sboru většinu, dala najevo, že boj o zachování vůle lidu vyjádřené ve volbách přijímá, pak by předběžné opatření gangu 15 ignorovala a Pavla do Ankary nevzala.
Co by následovalo? No vlastně nic. Na takový případ není vymyšlena žádná sankce. V krajním případě by musela vládní rozhodnutí posvětit sněmovna. Tam má koalice přesvědčivou většinu. Za normálních okolností by to tím všechno skončilo.
Kromě samozřejmě nepříčetného řevu svazáků v černém, z ČTČRO a dalších korporátních médií nadnárodního podniku. Jenže my nežijeme v normálních poměrech.
Naše suverenita prakticky neexistuje a aby ji nebylo možné například nějakým volebním výsledkem začít obnovovat, k tomu slouží právě Ústavní soud a fantastický ústavní článek číslo devět o takzvaném materiálním jádru ústavy.
Co to je?
No nic. V podstatě hlava 22 — vzpomínáte? Major major v kanceláři návštěvy se stížnostmi přijímá, jen pokud není v kanceláři přítomen.
Jinými slovy, Ústavní soud, Pávek, Strana Hrad, Česká televize, Český rozhlas, senat a další instituce prolezlé hlubokým státem jsou Brusel. Ten by tedy nepochybně okamžitě zahájil trestní výpravu. Babišovi by oznámil, že je ve střetu zájmů. Zmrazil by ty nemravné platby z různých již odsouhlasených fondů, tedy z peněz, které jsme tam poslali, jako to dělali Viktoru Orbánovi a tak dále.
Proto takovou vzpouru nelze od vlády očekávat. No a pravděpodobně ani spravedlivě chtít. Vedla by totiž dříve či později k jejímu pádu a k předčasným volbám, které by si tentokrát už pohlídali mnohem lépe.
Eh, připomeňme, že rumunský scénář má rovněž v rukou Ústavní soud.
Existuje však vedle toho nesčetně menších a malých typů reakcí, těmiž se lze mafiánům alespoň trochu bránit. Podle toho, jak je vláda začne využívat, uvidíme, zda a jaké má tvůrčí schopnosti.
Pro blízká setkání s uměle vytvářenými krizemi, hradní strany a celé páté kolony, to může být nakonec docela dobrý trénink.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zničena.
Yeah.






