Ivan David: Energetická tragédie Evropy pokračuje!
Ivan David: Energetická tragédie Evropy pokračuje!
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Pokračování energetické tragédie Evropy. Vážení přátelé, bez energie není život a právě vrcholí boj o energii na život a na smrt. Světové války se vedly o přístup k surovinám, hlavně k uhlí a ropě. Spojené státy americké bojují marný boj o prodloužení své světové dominance. Mají energetických zdrojů dost, ale jejich snahou je odpojit konkurenty od zdrojů nezávislých na USA, zasáhnout motory průmyslu a tepny, ovládnout dopravní cesty.
Likvidací Nordstreamu a německých jaderných elektráren bylo zasaženo Německo jako motor Evropy. Převratem na Majdanu a vyprovokováním války na Ukrajině zajistilo sankce na zdroje a odbětiště v Rusku. Ovládnutím Venezuely a útokem na Írán mají být přiškrceny Čína a Indie. USA touží ovládnout dopravní cesty severním ledovým oceánem a námořními cestami v západním Tichomoří.
USA dosáhly růstu světových cen energií, takže se vyplácí těžba amerického tlakoplynu a umožňuje se vývoz s vytvořením závislosti na USA. A musí nás zajímat, co dál. Bez konkurenceschopnosti nemá západní a střední Evropa dobrou budoucnost. Unijní vůdcové ukazují svoje lokajství a impotenci. Kdy Evropané pochopí, že Spojené státy nejsou partner do nepohody, ale konkurent, který se chová nepřátelsky.
Extrémně drahé občasné energie z větru a slunce nenahradí uhlí a jádro. Musí nás to zajímat. Proto s inženýrem Noveským organizujeme mezinárodní konferenci o budoucnosti energetických zdrojů v hotelu Jalta v Praze v úterý 23. června. Je možné se připojit přes internet. Program a podrobnosti najdete na mojí facebookové stránce nebo na webu Nová Republika. Pokud nebudeme mít starost o budoucnost, nebudeme mít budoucnost.






