Proč se ČT a ČRo brání kontrole? #datarun #politika #podcast #chutmoci #jermanova #eu #podcastcz
Proč se ČT a ČRo brání kontrole? #datarun #politika #podcast #chutmoci #jermanova #eu #podcastcz
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Já prostě si myslím, že Česká televize i Český rozhlas jsou veřejnoprávní. Jenom si myslím, že ten způsob financování je prostě špatně. A z mého pohledu je špatně už jenom proto, že obě dvě ty instituce se vehementně bránily a brání kontrole Nejvyššího kontrolního úřadu. Já si myslím, že ať už jsou to poplatky, anebo je to placené z rozpočtu, jsou to prostě veřejné peníze a oni se mají nechat prověřovat stejně jako všichni ostatní.
Co se týče České televize, má obrovský rozpočet. Český rozhlas má menší rozpočet, takže je to menší organizace, ale pořád je to velký balík peněz. A v zájmu ředitelů těch obou institucí mělo by být ta transparentnost.






