MAINSTREAMOVÝ DETOX

14:19

STŘEDA 24.ČERVNA24.ČERVEN 2026

Demolice domu v Dobšicích na Znojemsku - POKRAČOVÁNÍ KAUZY - 23.6.2026

KTV Live

Demolice domu v Dobšicích na Znojemsku - POKRAČOVÁNÍ KAUZY - 23.6.2026

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Dobrý večer, dámy a pánové.

Dnešním hostem KTV Live je František Sklňář. Člověk, kterému, jak to mám říct, Františku? Eh, člověk, kterému zbořili dům a teďka se z médií dozvídáme, že to nebyla zrovna šťastná cesta.

>> Ahoj, já tě vítám.

>> Ahoj, ahoj, zdravím všechny.

No, šťastná cesta to nebyla. Zalíčili mě celej život v podstatě, co jsem dal do toho domu. Eh, chtěl bych říct, že třeba teďka momentálně jsme dali dodatečné povolení stavby na zeď, kde v rozsudku z toho roku 2017 bylo uvedeno, že stačí dodatečné povolení stavby, takže okamžitě to zamítli a druhej den přijel bagr a zeď shodil. To bylo jenom tak, že se to neděje náhodou.

>> Pravděpodobně znojemský humor, Františku, řady stab stavebního úřadu.

Jo.

>> Tak no a teď bych rovnou k tomu teda řekl, že vlastně šéf stavebního úřadu se domnívám, že nemá titul k výkonu jeho funkce. Dali jsme si to ověřit.

>> Takže dostali jste informaci.

>> Dostali jsme informaci, že má policejní akademii, takže asi těžko, aby s tím mohl vykonávat vedoucího stavebního úřadu. No, ale nejlepší na tom je, že ten předchůdce, kterej na nás v podstatě vydal exekuci, tak ho taky neměl, proto ten úřad opustil. Ale frknutí, politici asi ve Znojmě to tak mají nastavený, že tam potřebují ty svoje lidi, aby je mohli ovládat, tak pak to výběrové řízení nějak projde asi zřejmě a dávají si tam takhle svoje lidi.

>> Prosím tě, Koudela je ODS, že jo?

>> Koudela je ODS a ten prvopočátek té exekuce, kdy začal v roce 20, tak byl taky pan starosta ODS. Takže ODS tady rozjela demolice tomu občanu.

>> V podstatě to tak je. Rozjela to ODSka.

Ano.

>> A máš pocit, že se v tom pokračuje, nebo jsem tě použili jenom jako odstrašující příklad a teď se to zastavilo?

No, domnívám se, že se dál nic konat nebude, že teda sázeli jako na mě na ten odstrašující případ a že teďka lidi se hlásej a pak s nima nějak naloží, jo, buď odstranění stavby a ty lidi asi dostali takovej strach, že si to možná zbourej sami. Já frknutí jsem to taky měl zbořit do 30 dnů údajně sám. Měl jsem pouze 20 dní. A firma, která to dělá, už je tam dneska 57. den a není hotová. Takže bych chtěl říct těm všem, kteří na mě plivou, jak jsem si to mohl sám udělat, odstranit, že neblastím bagr a ani bagrem ta firma to neudělala za 57 dní.

>> Teď ses my se potom.

>> Ano.

>> No, slyšíme se. Potom bych chtěl dále říct, že vlastně eh chodíme teda ke exekutorovi do spisu, abysme byli moudřejší, a kde jsme si teda vytáhli eh z toho spisu firmu, která to dělá, smlouvu o dílo včetně rozpočtu, kde všude se píše eh od demontáž střešních tašek, odnos střešních tašek. Jo, jsou tam u toho ceny. To pak dodáme, až to bude fungovat normálně, že jo. Budeme moct vysílat. Demontáž oken, demontáž dveří, eh, v podstatě všech komponentů demontáž a potom je tam teda demolice samozřejmě na cihly, zdivo a podobně, což je logický. A který lidi to sledují, tak vlastně viděli, jak se demontáž provozuje bagrem za asistence policie, která nám neumožnila hlídku o součinnost, a za asistence exekutora, který řekl, že má papíry v kanceláři, takže vlastně nám to neumožnili a zničili nám majetek v hodnotě 1,5 milionu za staré ceny. Nebudu mluvit o nových cenách.

Jo.

>> Když jsi mluvil o té policii, to je taky zvláštní. Oni tam sami přiznali a máme to někde ve videu vlastně, že oni tam jsou z důvodu toho, aby nedošlo k násilí mezi dvěma skupinama. Oni tam nebyli s tím exekutorem.

>> Ano, údajně ne, ale my jsme volali asi 5x 158. Volali jsme pětkrát na obvod se Znojma, kde jsme se dožadovali, protože jsme chtěli vidět ty dokumenty, co se děje vůbec. To nám nebylo umožněno. Řekli, ať jde prostě velitel zásahu. Ten s náma vůbec nekomunikoval, nemluvil. Hlídku o součinnost. Prostě když jsme se tam ptali těch policistů, nikdo nic. Prostě bylo jim to jedno, že to je věc exekutora, a vlastně tím napomohli trestnému činu, protože nám zničili majetek v hodnotě 1,5 milionu.

>> To můžu potvrdit, Františku, jsem byl a taky můžu potvrdit, ale nemůžu nikoho zmínit, že někteří politici ze Znojma nechápou, proč tady k tomu vlastně došlo. E nehledě k tomu, že tam mělo dojít i ke změně toho územního plánu. Takže, takže krčí hlavou a ODS si zřejmě mneme ruce teďka.

>> Asi jo. Nevím, jaký mají spánek, ale asi dobrý. Já teda s paní rozhodně dobrý nemám už čtyři měsíce, kdy nás teda takhle trkají. A jinak nebudu mluvit od samého prvopočátku, protože prvopočátek vlastně exekuce v roce 20 nastál skrz 1000 Kč za správní řízení odstranění stavby. Tak vlastně na tom základě nám exekutor udělal peněžitou exekuci, protože my jsme měli mít nepeněžitou a z peněžité exekuce nám udělal 613 000, kde v kalkulaci není absolutně oslovená žádná firma, která by řekla: "Ano, my to zbouráme za 500 000, za 700 000, za milion, prostě nikde tam nic není." A tak ze mě vytáhl exekutor 200 000, ale neumořil tu 1000 korunu pohledávky. Tím by vlastně peněžitá exekuce skončila. Pochopitelně. Takže vlastně se to vleklo dál, kdy bylo 613 000. 6 let mě tady dusí. Pak bylo z loňskýho roku 2 321 000, že to bude dělat teda ta lounská firma. Teď frknutí to dělá zase jiná firma, která to má teda podstatně levnější, ale on mi blokuje částku pořád 2 321 000. Není vypořádaný poznámkami a koná dál. Prostě nejsou otevřené pozemky, prostě si dělá, co chce.

>> Františku, já si pamatuju, že jak jsi mu dal těch 200 000 kdysi, eh, kde celou dobu byly ty peníze? Jsi mu je dal hotově přece.

Ano, já jsem to předal hotově.

Teď jsme se teda potom podívali, když chodíme do spisu, tak jsme zjistili, že vlastně to bylo na účet Sberbank. Sberbank 22 samozřejmě skončila, když začlo Rusko proti Ukrajině. To je.

>> Takže peníze šly, no, peníze šly na nějaký účet, eh, teda jeho druhý. Když jsem se ptal, čím to budu mít úročený, tak mi řekl, že to určitě nebude. Já říkám, ale jako za těch 6 let jsem tam mohl mít 60 000 příkladem zhruba. To by tak bylo odpovídající. Tak řekla nám jeho koncepientka, že teda, protože pan Jaros už nekoná, nekomunikuje, jo, už jenom jeho koncepientka. Takže vlastně jsme nevypídili vůbec nic, e, nějaký úroky, že tam ty peníze ležely celou dobu, taky nic. Eh, to, že jsme se chtěli a oslovili jsme ho několikrát písemně, ať okamžitě vyčísli skutečné náklady, že je chceme uhradit do demolice. Pochopitelně demolici musí pak vyčíslit po ní. To je logické. Tak dodnes nemáme odpověď.

>> Prosím tě, já.

>> Zaznamenal jsem eh informuji tě a ještě lidi, který to sledují. Tuším, že to byla Česká televize, ale byl to nějaký blog Jihomoravského kraje, kde dali prostor vlastně tomu exekutorovi Jarošovi, předsedovi exekutorské komory nebo co to tam mají, ale tebe si nepozvali. Co na to říkáš?

>> Přejdeme k tomu. Jo, odvysílala to ČT 305 ve 12:30. Eh, pozvali tam teda účastnil se prezident exekutorský komory, nějaký architekt, nějaká paní na stavební právo právníčka, pak tam bylo někdo o tom Budsmanova paní a pak tam byl nějakej starosta Židenic a Kuřimi, tuším, jo, jako zástupci.

Eh, pozvali paní Mrázovou, ta to odmítla, ale mě přitom to bylo vysílané z Dobšic, byl jsem za rohem. Mě nepozvali, abych se mohl vyjádřit.

Byl to hodinový rozhovor a tam bych rovnou popsal možná i ty body, co se tam vlastně odehrály.

V podstatě za nepravdy, ale jako první ještě bych chtěl vypíchnout to, že když začala v podstatě 2. března ta kauza s tím exekutorem Jerošem, tak to nebylo, že jsme bránili, že nechceme, aby to zbouralo. Tam šlo v podstatě o to, že on neměl platné dokumenty, neměl titul k vyklizení té nemovitosti a my jsme ho proto nechtěli pustit na pozemek. A za asistence policie prostě, kdy nás a policie nepodpořila, ale bránila toho exekutora, takže proto to vlastně dospělo až k tomu, že jsem vylezl na tu střechu a podobně.

A to, co uvedla ČT24, jmenovalo se to „Z kraje", ten pořad. A podle mě to bylo cíleně a vědomě zavádějící, protože použili opět větu, kdy jsem měl postavit dvě chatky, ale ve skutečnosti jsem postavil víc než třikrát tolik. Já jsem měl a mám dodnes to povolení na 100 m2 na pozemku na hranici spojené a postavil jsem o 64 m2 víc. Takže to byla první věc, kterou uvedli totálně omyl, což není pravda.

Ty si nakonec ty papíry měl. Měls dvě ohlášky, dvě územní rozhodnutí. Minule jsme to ukazovali v živáku.

No a potom rozebírali v jeho českém kraji od pana Hejmana Kuby, tu jeho pravou ruku, tu političku, která vlastně se tam shodli všichni, že když se zbourá jedno patro, tak to bude v pořádku. Já jsem byl ten, kdo okamžitě chtěl ubourat ty metry navíc a dát to do souladu a mně to teda neumožnili.

Potom velmi důležitý moment v tom vysílání – každý si to může pustit, aby věděl, že tady nemluvím nesmysly, že to je prostě pravda. Tak se shodli, že jsem exemplární trest. A pokud vím, tak ústava České republiky nedovoluje exemplární trest. Takže to je další taková věc.

Potom prezident exekutorské komory řekl, že to mělo odstranit město, což by bylo logické – tu stavbu – a potom ty náklady, které by byly skutečné, tak by na mě přešla ta exekuce a musel bych ji uhradit. A kdybych ji neuhradil, tak by to ze mě vymáhalo, což je logické. U mě to bylo úplně naopak.

Na základě 1000 Kč mě tady šest let takto dusí těmi různými částkami a nakonec řekl, což měl asi mylné informace, že jsem devět let v exekuci a vyčerpal jsem všechny možnosti. Není to vůbec pravda, protože šest let jsem v exekuci, teď to bylo šest let a 4. května, tuším, takže se to nezakládá na pravdě. Nevyčerpal jsem všechny možnosti, když tam všichni říkají, že jsem měl Ústavní soud a já nevím, kasační stížnosti. Není to pravda. Já jsem skončil pouze jedním krajským soudem, u kterého jsem nebyl, protože ten rozhodoval o nás bez nás. To, že se nedalo dodatečné povolení stavby v odvolací lhutě a nevyužila se kasační stížnost, tak to nabylo právní moci a pak už přišla exekuce. Takže ti pisálci, co píšou, jak jsem mohl a nemohl, není to pravda. Pouze jeden krajský soud, nic víc.

Já jsem se uspal, ale promiň, to jsem se jenom seal tomu, že nechtěli řešit tu náměstkyni toho Hejmana Kuby.

A potom, co zbourali tvůj dům, vidíme vlastně na novinkách, v Seznamu a všude v mainstreamu, že ty problémy mají i důležití lidé jako politici. Jo, nic se neděje. Najednou všechno je v pohodě a nic se neděje a ani nevěřím, že se bude dít, protože ve Znojmě taky bylo těch kauz dost a nevěřím tomu. Prostě se to zamete pod koberec, vyjde se vstříc. V mém případě to nešlo. Potřebovali nějakého obětního beránka, aby prostě obyčejným lidem ukázali – ty, ty – a ti dostali strach. A prostě tak to je.

Máme tu jednoho písálka Františku, který píše, že bys měl zůstat sedět na střeše a nedávat se do hádky se mnou. Takže ho tímto zdravíme a tím to končíme. Takovéhle komentáře my vůbec nebudeme komentovat.

Prosím tě, demolice střešní krytiny – my jsme všichni viděli, co sledují tu kauzu, jak to tam ti frajeři prostě bez přilb a bez nějakých ochranných prvků, které měli mít, házeli z té střechy dolů. Kolik stojí takle nebo kolik se za takovou brigádu demontáž střechy, kdy všechny ty tašky rozbíješ a máš to během chvilky dole?

No měl to napsané s odnosem 5700 demontáž jenom krytiny, kterou za půl hodiny naházeli dolů, totálně už všechnu rozbili, samozřejmě pochopitelně s poškozením dlažby, tak si za to účtoval 5700. No, na rovinu to bych teda nezvládal a šel bych taky na tu střechu to zvázat, ale opravdu časově se to nedalo.

Hele, já myslím, že i kdybysme to dělali hodinu, 15 minut, tak by to udělal každý.

To jsou ceny.

No a jak budeš pokračovat dál?

No, jak budu pokračovat, tak jako v každém případě teďka se bráníme, protože 176 pracovníků, což je před pár dnama zpět, měla firma předat pozemek hotový. K dnešnímu dni hotový není. Pracuje se, nepracuje se. Jo, myslím si, že když to bude do 10 dnů, tak to bude zázrak, aby si každý udělal obrázek.

Teda bagropná firma udělat za 57, 67 dní a na mě tam kdekdo plicoval, že jsem měl na to 30 dní, ve skutečnosti těch 20, tak jsem byl rád, že jsem odstěhoval barák, kde zůstaly ještě dvě skříně, které ani nevynesli a vzali to i se skříněma. Jo, prostě tam byl úmysl, pomsta, zničit totálně úplně všechno. Nic jiného mě nenapadá. Proč by se tak dělalo?

No jo, Františku. Hele, musíme to vzít trošku humorně, když ty máš ten Mercedes, rozumíš? My děláme takové věci, že ukazujeme pravdu těm lidem, co si nesmí. Já vím, jsme hrozní.

No, je to hrozné.

No, ale já bohužel ty Mercedesy – díky tomu, že mám tu práci na rovinu – všem můžu doporučit jednu jedinou věc. Kdybych byl právník nebo ne, já jsem obyčejný člověk, ale kdyby nebyl veřejný člověk a byl bych pouze někde zaměstnán za mzdu, tak bych dopadl tak, že vlastně přijdu o pozemek a do smrti bych nebyl schopný splatit zbytek dluhu v exekuci. A ať si to každý uvědomí, a je to jedno, jestli je to barák, jestli je to, já nevím, že si tam udělají 10 metrů chodníku a soused je udá, tak s tím budou mít stejný problém.

Tady je to vidět. Tady je to vidět na té zdi, že jo, té přední, kterou zbourali.

Přesně. Úplně. Stačilo tam dodatečné povolení stavby. Já jsem to okamžitě všechno udělal. Druhý den přijel bagr, hippl do ní. Dneska ji shodil v podstatě tu jednu stranu celou.

Tady jsme odvolání ke krajskému úřadu. To má na to 30 dní a samozřejmě za 30 dní už bude jít druhá půlka pryč. Ale jestli si myslí, že jim to udělá radost, tak ať jim to dělá radost.

Eh, budeš pokračovat až do samého konce?

Budu pokračovat do samého konce. Běží soudy. Nenechali jsme to náhodám a budeme se bránit. Opravdu. Jak jsem řekl – do poslední kapky.

Je to všechno, co jsi chtěl dneska říct?

Myslím si, že jsem řekl skoro vše.

Tak já jenom prozradím lidem. Eh, my chystáme s Františkem prostě kompletně vysílání od začátku.

Nějaká lež a video.

Lež, video, lež, video. Rozeberem tam všechno, co bylo i v té České televizi. To vám to ukážeme.

A samozřejmě se pokusím zeptat i některých renovovaných právníků, co tomu říkají, a uvidíme, jaký budou mít názor.

Ještě bych řekl jednu takovou na závěr. V mém okruhu je stavba zkolaudovaná řádně. Je to zahrada, kde je 50 metrů, a byla rok přede mnou. Jak je možný, že ji zkolaudovali a mě rok po ní v podstatě začli takhle šikanovat až do té doby, než to totálně zničili, zbourali?

Já ti to řeknu, Františku. Když ty máš ten Mercedes a ty nedáváš úplatky, v tom to asi bude, víš, jako to bude asi ono. [smích]

No, jinak, jo, jak říká macinka, jsme hrozný. Jsme hrozný. My to víme. My jsme hrozní. No, budem do toho rejpat, dokud budem žít.

Jo. Takže, dámy a pánové, František Sklenář, vidíte, že je v pořádku. Eh, veselý chlap, jde dál, drží si svoji cestu, a my vám budeme ukazovat všechny ty lži, které tam byly.

Takže exekutorská komora má prezidenta. Ten tam byl časten. Ano.

Tak se zeptáme i jeho, proč žalhal.

Jo, proč ne?

Nebo byl špatně informován.

No, to někdo dostane kartáč minimálně.

No, ano. Já ti děkuju za tvůj čas a těším se na to, až se uvidíme osobně opět.

Já taky, a omlouvám se za dnešní vysílání. Trošku nám to hapruje. Eh, já vám potom vysvětlím proč, ale jsou to takové menší problémy, které budou brzy vyřešeny. Mějte se krásně.

Loučí se s vámi František Sklenář, majitel zbouraného domu.

To jsem ještě neslyšel. [smích]

Vyež, oni říkají, že tvůj případ bude přece precedent, ne?

Pro Českou republiku. Ano, ano.

A vidíme, že náměstkyně má umožněno, že si ubere jedno patro. Ty brďo. No, to jsou věci.

To je super.

Jestli ty bys neměl jít do politiky.

Ani náhodou. Když to vidím, tak jsem radši, když je nevidím.

Upřímně si tě tam nedokážu představit.

Františku, my se pozdravuj tam všechny dobré lidi a brzy na viděnou, taky všem.

Mějte se krásně, dámy a pánové, na schválou.