MAINSTREAMOVÝ DETOX

17:02

ČTVRTEK 25.ČERVNA25.ČERVEN 2026

R. Kaliňák: “Nedostatočná” pre média na Slovensku veľa vysvetľuje 😬

SMER - Sociálna Demokracia

R. Kaliňák: “Nedostatočná” pre média na Slovensku veľa vysvetľuje 😬

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Pekný deň, priatelia.

Dnes po tom, ako sa neoplatí stále písať čím horšie, tým lepšie, a ako pravidlo za každý dobrý skutok budeš spravodlivý, potrestaný sa teraz médiám vypomstilo. Aj som bol prekvapený, že médiá zverejnili vôbec túto zásadnú informáciu, že Slovensko sa ocitlo na chvoste rebríčka v dôveryhodnosti médií. Čudujete sa?

Viete, ak chce občan získať informáciu, že minulý týždeň navštívil Slovensko predseda vlády najväčšej krajiny na svete a piatej najväčšej ekonomiky, aby povýšil naše priateľské vzťahy na strategickú úroveň, ľudia sa to nevedeli dočítať v mainstreamových médiách, ale museli ísť na sociálne siete, kde tie informácie sú zjavne omnoho zaručenejšie. Ale tie facky, ktoré potom následne dostali, znamenajú presne tento výsledok.

Viete, celý rok tu hovoria o tom, ako všetci zo Slovenska utekajú, pretože zlá, zlá, zlá vláda Smeru. A potom príde štatistika, že tento rok je vlastne aj rokom, kedy sa najväčšie množstvo ľudí na Slovensko vrátilo. Rovnako tak rok píšu, ako Slovensko ide do bankrotu, čo najhoršie sa deje, a potom príde informácia z agentúry Moodis o tom, že nielen že v Slovensku ostal rating, ale ešte že aj stabilný výhľad. To sú facky, ktoré sa veľmi ťažko rozchádzajú, ale my všetci vieme, že slovenské médiá mainstreamové už dávno nie sú médiami, ale aktivistami, ktorí musia bojovať za neschopnú opozíciu a ospravedlňovať všetky jej činy, spoliehajúc sa na to, že si volič nebude pamätať, čo tu Matovič s Hegerom a Odorom dorobili za posledné tri roky, alebo ešte staršie vlády pravicovo liberálno-progresívne.

A teraz sa to v plnej miere ukázalo vo chvíli, kedy sa jeden z najúspešnejších ministrov tejto vlády, ktorý sa venoval len svojej práci – výstavbe, infraštruktúre, diaľniciam, obchvatom, cestám prvej triedy – rozhodol tú drzosť, že do progresívneho sídla pôjde kandidovať, aby aj Bratislava prestala stagnovať, pretože povedzme si úprimne, každý väčší infraštrukturálny projekt, ktorý bol v Bratislave postavený, postavil Smer. Či to bola celá obnova areálu Bratislavského hradu, ktorý je dnes najväčšou dominantou, asi aj najkrajšou, či to bol národný futbalový štadión alebo národný hokejový štadión, vďaka ktorému sa u nás môžu usporadovať majstrovstvá sveta v hokeji, či to bol diaľničný obchvat Bratislavy, ktorý sa dnes prednedávnom práve slávnostne otvoril a môžu konečne ľudia pocítiť jeho efekt v zmenšení tých zácb a komplikovanej dopravnej situácie, ktorú primátor Válov sa snaží komplikovať, a Jozef Ráž sa ju snaží odstrániť, pretože Bratislava nemá fungovať len ako kasička pre mimovládne organizácie, ale predovšetkým primátor má zlepšiť život Bratislavčanov. A to sa posledných osem rokov nedialo.

A keď sa rozhodol Jozef Ráž, že bude kandidovať, je zrazu tým najhorším ministrom. Čo si to on vôbec dovoľuje, aby kandidoval, kde progresívci majú svoju obrovskú kasičku? Viete, obnovili sme aj klientské centrum v Bratislave. Ľudia nemohli nemuseli čakať dlhé hodiny na vybavenie pasu alebo registrácie vozidla. Alebo dnes podľa hesla, ako som už povedal, za dobrý skutok budeš spravodlivo potrestaný – obnova klasickej historickej budovy bratislavskej kukurice. Ale teším sa na príchod novinárov, aby mohli vidieť skutočné ceny, nie tie progresívne.

Čiže povedzme si úprimne, za akým sú výsledky a za akým sú len reči a rôzne projekty mimovládnych organizácií, ktoré obyvateľom nič neprinášajú. Dôverujme tomu, čo sami vidíme a sami cítime, pretože médiám, ako ukazuje prieskum, sa už dôverovať nedá.