Orbán a 4 svetové strany
Orbán a 4 svetové strany
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Zdravím všetkých opätovne z Bruselu, z Európskeho parlamentu. Mám na vás jednu otázku. Počuli ste niekedy v ostatnom čase niečo meno Orbán? Ani moc nie, že? A pozor, ja teraz nehovorím o Viktorovi Orbánovi, hovorím o novej ministerke zahraničných vecí, pani Anite Orbán.
Otázka je, prečo o nej nie je počuť? Pretože keď ste si pozreli facebookový status bývalého ministra zahraničných vecí pána Sziarto, to ste vedeli, kde sa nachádza, čo robí, čo jedná. Presne tak, ako viete sledovať aj kroky slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára, pretože o všetkom informuje, kde je, čo robí, s kým jedná a čo jedná. Poprípade si môžete dať aj odber na pána štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí pána Marek Eštoka.
No a teraz ešte k tej novej vláde v Maďarsku, tak úplne ma dorazil dnes pán minister hospodárstva a energetiky. Odporúča obyvateľom Maďarska, aby od 18:00 do 21 h si vypli klimu doma. To je také jedno z tých rozumných riešení, ako vláda chce bojovať proti zaťaženiu elektrickej siete. Ja osobne si myslím, že voľba, ktorú urobili Maďari, bola demokratická a všetko to, čo chceli a chcú, sa im splní. Hlavne v tej zahraničnej politike, lebo už o nich nie je počuť, o nás je, pretože tá politika na všetky štyri svetové strany prináša svoje ovocie.
A ešte raz to zopakujem: to, že indický predseda vlády bol na Slovensku, to nie je nikoho iného zásluha ako Slovenskej republiky pod vedením Róberta Fica a vlády Slovenskej republiky pod vedením Róberta Fica. A prečo? Pretože argument pani mojej kolegyni Karvašovej, že indický predseda vlády prišiel na Slovensko preto, lebo sme súčasťou Európskej únie, by znamenal, vážená pani Karvašová, že nikto, nikto v Európskej únii nie je tak dôležitý ako Slovenská republika, ak sa zastavil tu a nie u pána Mercela poprípade u pána Macrona, však áno.
No a čo sa týka tých štyroch svetových strán, áno, zapamätajme si, sú štyri a nie iba jedna. Majte sa pekne.






