Obklíčení demonstranty, nadávky do kolaborantů! Zaměstnanci ČT dostali instrukce, kde fandit!
Obklíčení demonstranty, nadávky do kolaborantů! Zaměstnanci ČT dostali instrukce, kde fandit!
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
Chvilku, co tam mám společnost.
Slečno, můžete mi říct, proč za mnou chodíte?
Zatím nejste na záběru.
Můžete mi to říct anonymně?
Máte na to nějaké instrukce, nebo vy, pane, říkám – nejste na záběru.
Můžete mi to říct zcela anonymně?
Nemůžete k tomu nic říct, takže evidentně máte instrukce.
No nevadí.
Je neděle, 21. června 2026 a je tu další demonstrace Milionu chvilek pro demokracii.
V minulých dílech těchto protestů chodili milion chvilkaři třeba k budově Českého rozhlasu. Nyní se rozhodli, že navštíví pro změnu budovu České televize.
A jako vždycky já budu účastníkům pokládat dotazy – například proč jsou tady, nebo v čem si myslí, že je konkrétně Česká televize tak moc nezávislá a třeba v čem je to ohroženo, když se to dá pod rozpočet či se ušetří nějaké peníze.
Na budově České televize již nyní vlastně visí děkovné vzkazy zaměstnanců této stanice a další vzkazy podporující Českou televizi se momentálně věší.
Je zhruba hodina a čtvrt před plánovaným srazem, před metrem Pražského povstání. Nyní to v cíli pochodu, který bude trvat zhruba 15 minut, protože je zhruba 600 metrů dlouhý.
To vypadá takhle.
Až tak jsem si všiml, že začali dělat slogan: „Černou vysílat nechceme."
Nevím, jestli by tohleto přijali třeba bojovníci proti rasismu jako pozitivní vzkaz.
Dobrý den. Měl byste čas a náladu na rozhovor?
Kam to půjde?
Jste od motoristů, že jo?
Ne. Inkorek.cz.
Ale pozor, nejsem sice od motoristů, ale s vámi asi se neshodnu na tom, proč tady jste.
Hlavně my nechápeme, proč jste tady vy.
Na takový...
No, protože mě zajímá právě názor té druhé bubliny.
Jo, takle.
Jo.
No, dobrý, dobrý, dobrý.
Jo.
A vy mě od někud znáte?
Nebo jste tady hrozně brzo, nebo to, že to máte natočený, že tady nikdo není, nebo ne?
Nebojte. Budu tady po celou dobu akce, většinou opravdu zabírám i počet účastníků.
Já vždycky říkám, jakože s tím časem vám ten rozhovor určitě dávat nebudu.
Nevadí, nevadí.
V pořádku, v pořádku.
Se mi vlastně líbí ta myšlenka některých fanoušků Milionu chvilek, který vlastně řeknou: „Aha, tak ty s náma nesouhlasíš." No tak to nemáme o čem se bavit.
Není debata se základem demokracie.
Uvidíme, jak vyjdou následující pokusy.
Tohleto je poměrně zvláštní – tohleto jsou instrukce pro zaměstnance České televize s mapkou, kde mají stát, aby podpořili demonstranty.
Já nevím, není tohleto samo o sobě vlastně argument k tomu, nebo důkaz toho, že opravdu to není veřejnoprávní instituce, ale instituce jedné bubliny?
Stávka.
Stávka.
Dobrý den. Měli byste čas a náladu na krátký rozhovor?
Proč ne?
Tak eh, důvod, proč jste tady, prosím?
Tedy pokud jste na tom pochodu na podporu České televize.
Ano, samozřejmě jsme.
Ten důvod je jednoduchý.
Stavíme se za Českou televizi a jsme proti znárodnění.
Znárodnění chápete?
Nechápu to tak správně, že vám vadí ta změna financování?
No, mně vadí prakticky všechno, co dělá pan Babiš a jeho vláda, nebo ta banda, co tam teďka je – zloději. Ale především to, že nezávislost je zrušená tím, že když někdo platí, tak taky velí.
A už jenom to, že v tom prvním návrhu je snížení rozpočtu o kolik miliard, tak to znamená, že ta televize buď bude muset dělat ústupky, nebo skončí.
OK. Eh, já jsem se chtěl zeptat – myslíte si, že Česká televize je objektivní?
Rozhodně ano.
Mhm.
Zkoumal jste třeba poslední porušení kodexu nebo zákona o veřejnoprávním vysílání?
Eh, těžko se to hodnotí.
Mně stačí, když vidím, kdo sedí v radě českého vysílání. Pan Xaver, pan Matocha, tydlety ostatní lidi – tak pro mě nejsou rozhodně zárukou objektivity.
Nevím, jestli mě znáte, ale o mé osobě Česká televize poslední dobou natočila reportáž.
Vůbec mě nevyzvali k tomu, abych se k situaci vyjádřil, přestože mě tam teda nazývají docela tvrdými slovy – nekompetentní, dezinformátor, ultrapravičák.
Myslíte si, že to samo o sobě není důkaz nevyváženosti, když o mně mluví a nejsou schopni se mě zeptat?
Já vás neznám a Česká televize věřím. Tím bych to skončil.
Děkuji vám. Užijte si akci.
A tohleto – minář a Česká televize vlastně dělají se společností.
Radikalizují ji. A pak kolem vás projde člověk, namíří vám telefon k obličeji a začne po vás pokřikovat, že jste ruský kolaborant.
V čem jsem ruský kolaborant?
E v čem?
Jo.
Co konkrétně dělám, že kolaboruji s Ruskem?
No, všechno se sdílí.
Co?
Buďte konkrétní, prosím.
Všechno, co sdílíte.
Cokoliv.
Řekněte něco konkrétního.
Já sdílím třeba Seznam zprávy.
Je to kolaborace s Ruskem.
No, s vaší, s vaším podáním. Ano.
A v čem?
Buďte konkrétní.
V čem jsem ruský agent, když to říkáte?
Dobře, tak si budeme popovídat, jo?
Kdo začal válku na Ukrajině?
Rusko.
Rusko.
Rusko napadlo Ukrajinu.
Nemá tam co dělat.
Jeden stát napadl, druhý suverénní stát.
Myslíte si, že to nemyslím? Vy máte totiž informace od nějakých idiotů, který se mě snažej pošpinit tím, že mi dělej nějakou ruskou nálepku.
Putin je diktátor a já ho tady nechci.
Ale pozor, to neznamená, že nemůžu kritizovat některé věci, co se dějí na Ukrajině.
No.
Rozumíte tomu?
Třeba konkrétně.
Třeba konkrétně korupce, která je...
No tak korupce tam, korupce, korupce tam byla.
Ukrajina je na tom, ano, Ukrajina je na tom jenom o pět míst lépe než Rusko, což není úplně dobré, že jo.
To znamená, že pokud posíláme na Ukrajinu nějaké zbraně, bylo by fajn, abychom aspoň měli nějakou evidenci.
Proč žádnou nemáme?
No, já si myslím, že evidence není.
Nevíme.
Nevíme konkrétní částku.
Nevíme konkrétní zbraně.
Nevíme, kde jsou.
O tom to je.
Víme konkrétní částky, co tam posíláme.
Víme, kolik víme zbraně.
Často jsem se tam posílal právě na konkrétní zbraně, nebo přímo se zbraněmi.
Pokud máte za to, že jsem ruský agent, tak tu situaci sledujete.
Kolik jsme tam poslali, nevíte?
Prosím vás.
Tak příště, příště, příště si ty věci ověřujte.
Já opravdu nejsem kolaborant s Ruskem.
Poté, co jsem označil Putina za diktátora a Rusko za toho, kdo napadl cizí zemi – oddznačíte mě z pozice kolaboranta s Ruskem, nebo si na tom budete trvat?
No, já se na tom budu, to budu...
Tím pádem se nemáme o čem bavit.
Na asled.
Jedna kamera České televize, druhá kamera Česká televize natáčí protest za českou televizi.
Geniální.
Tak já jsem si s vámi tedy přišel popovídat.
Eh, já jsem Inkorek.cz.
Prosím pěkně, asi nebudu úplně souhlasit s tím, proč tady jste, ale přišel jsem vás pouze vyslechnout – tedy za jakým účelem tu jste a proč, abych si poslechl ty lidi, kteří mají opačný názor než já.
Jste v pořádku, když vás natočím a uděláme spolu rozhovor?
A to je pro jaká média?
Inkorek. Inkorek.cz.
A to se bude vysílat kde?
Eh, bude to na mém YouTube kanále a na mém webu inkorek.cz.
H.
Tak já myslím, že my poděkujeme za zájem a máme určitě opačný názor než vy, protože si nechceme užít Husákovský češtinu 2.0 i nadále. Stačila ta 1.0.
Děkuji.
Dobrý. Tak jo. Užijte si akci. Díky. Na shledanou.
A co vy dámy?
Dobrý den. Inkorek, Kubásek. Měl byste čas na krátký rozhovor? Pokud se chystáte na ten pochod. Kdybyste tady jen tak stáli, tak vás nepotřebuji.
Tady jen tak stojíme na ten pochod.
Jen tak stojíte na ten pochod. Tak mohu se všemi kamerou.
Doufám, že to bude korekt.
Bude to korekt, bude to zcela nestříhané. Takže se nejdřív zeptám dámy. Co vás tedy hlavně motivovalo k tomu sem přijít a jestli je to vaše první akce Milionu chvilek pro demokracii?
Není to moje první akce Milionu chvilek. Chodím občas na demonstrace, když je to důležité, což dneska určitě je.
Co vám vadí nejvíce na současných změnách, pokud se budeme bavit o veřejnoprávních médiích? Třeba vás tady, pane?
Mně vadí, že se nám postupně snaží vzít možnost se dozvídat nějaké nezkreslené informace a že to všechno spěje k nějakému možná totalitnímu režimu nebo totalitnějšímu.
OK. Vy považujete Českou televizi za absolutně nestrannou, objektivní, nebo třeba dokonce bezchybnou?
Tak bezchybný není nikdo. Absolutně nestranný nemůže být taky nikdo. Ale používat to, že jedna strana má třeba tři minuty právě jako druhá, když ta druhá strana používá nekorektní výrazy jenom expresivní, tak to ani nelze být korektní. Nebo když je někdo korektní, tak to je pak nevyvážené, protože v takovém krátkém čase nelze vlastně informaci dostatečně objasnit a vynoří se pouze emoce, což je špatně.
Mhm. Já vám dám jeden konkrétní příklad. Proč a to řeknu rovnou, asi úplně nesouhlasím s tím, co jste řekl. Česká televize nedávno vydala reportáž reportérů ČT a tam asi dvě minuty zmiňovali konkrétně moji osobu. Pomluvili mě tam, onálepkovali mě tam a přesto, že jsem si všimnul, že autorka té reportáže mě začala sledovat na Instagramu, tak se neobtěžovala napsat, neobtěžovala se zavolat: "Je tohle podle vás chyba, nebo si nezasloužím prostor?" Začnu zase tady u dámy.
No, já myslím, že by bylo fajn používat informace správně, což se v naší společnosti učíme teprve.
Ale je potřeba právě stát a prostě dávat najevo, že se to chceme učit, že máme prostě jednat správně.
A to, že mi nedali prostor se vyjádřit, přesto, že mě tam onálepkovali, považujete za v pořádku?
Třeba vás tady, pane, se zeptám. No, vůbec netuším, o co šlo, takže se k tomu nemůžu vyjádřit.
Onálepkoval mě tam jako dezinformátora, jako člověka, který útočí na migranty a na Evropskou unii. Ale jak říkám, problém je asi, že mě vůbec neoslovili s nějakou reakcí. Je to podle vás korektní?
Asi není.
A děláte to, co říkáte, nebo neděláte?
Kritika podle mě není útok. Jo, jsem hodně euroskeptický. Neschvaluju rozhodně nelegální migraci a upozorňuji na jednotlivé případy, kdy to vedlo třeba i k omezování svobody slova, jako třeba v Německu, ve Francii nebo ve Velké Británii, ale rozhodně neútočím na migranty. U Evropské unie mi spousta věcí vadí, jako třeba Green Deal nebo jejich snaha, aby u nás bylo zavedeno euro i přes většinovou vůli obyvatelstva. To ano, ale není to útok.
Pořád si myslíte, že, nebo mám podle vás právo se ke své vlastní osobě vyjádřit v reportáži?
No, pokud vaše údaje, které nám tady sdělujete, myslíte, že jsou správné a korektní, tak by se mohlo. Otázka je, protože jsem to taky neviděl, takže k tomu nechci zaujímat svůj názor, protože já jsem člověk, který nejdřív si shromáždí fakta a pak si udělá svůj vlastní názor.
Já taky nereaguji na první vlnu, která se kde objeví, ale snažím se získávat informace z různých zdrojů a pak si vlastně udělám svůj vlastní názor a proto tady teď jsem, protože i já cítím, že pomocí peněz lze ovládat médium i management firmy a to považuju za velmi nebezpečné. Obzvlášť, když vlastně koncesionářské poplatky České televize a Českého rozhlasu fungují, a není pravda, že by to mělo být někde jinak, protože v každé zemi to je trošku jinak. Jsou severské země, které mají třeba pevnou daň. Ve Švédsku třeba zase mají různé doplňující obranné mechanismy. Když to u nás, co se tady chystalo, tak ty vlastně obranné mechanismy nejsou žádné a není připuštěna ani nějaká diskuze, což je úplně do nebe volající.
To vše.
Tak jenom závěr doporučím. Je to reportáž motorovou pilou reportérů ČT. Ale jinak samozřejmě já vám děkuji, respektuji, že jste mi poskytl čas, i když se spolu neschodneme a užijte si akci.
Děkuji.
Díky moc.
Dobrý den, Kubásekorek.cz. Měli byste prosím čas a náladu na krátký rozhovor?
Času máme dost, ale nálada trošku chybí.
Jestli nechcete, nevadí. Nemám vás natočeného, tak stačí říct ne a já odejdu.
To záleží na otázkách. Političtí taky říkají, že jim záleží na otázce. No tak teď jde.
Tak já se vás zeptám. Proč jste tady?
No, proč jsme tady? Protože nejsme spokojení s tím, jak se to dnes vyvíjí v televizi a vůbec v politice a ve všem. Mě osmdesát roků a já to úplně nechápu, co se jak takhle může něco dít. Vždyť to je...
Já vám přepnu kameru. Na osmdesát let vypadáte naprosto skvěle.
No tak to tam nechte.
Já se vás zeptám. Myslíte si, že Česká televize je opravdu objektivní?
No, záleží, jak se na objektivitu díváme. Ono objektivní... To je těžké. Oni tam naříkají, že tam není nic o bitcoinu. Panebože, vždyť toho už je tolik těch bitcoinů, těch dozimetrů a toho všeho. Vždyť to je takový nesmysl. Proč se v tom pořád tak hrábou?
No, já nevím, jak je to daleko, jestli už budou odsouzení, nebudou, nebo jak, ale to je všechno divné.
Poslední dotaz, protože mám to takhle rychlé. Co byste řekli, kdyby Česká televize natočila reportáž, mluvila tam o nějakém člověku, označovala ho nějakými nálepkami, a zároveň tomu člověku vůbec nedala prostor k vyjádření? Je to podle vás objektivita nebo ne?
No, tak není. Samozřejmě, že není. To jsou triviální věci, že jo.
Víte, že to udělali mně minulý týden v reportérech ČT?
No, já nevím. Mně to ještě neudělali.
No tak buďte rád. Přesně proto jsem tady, protože pak se budu ptát i zaměstnanců České televize. Každopádně přesto, že se úplně neshodeme na důvodech, protože Česká televize mě poměrně poškodila, tak vám přeji, abyste si tu akci užil, abyste se dál co nejdéle držel v této formě, protože fakt vypadáte skvěle.
Ale pak vás k tomu vedou osobní důvody.
Ale k tomu...
Mám i jiné, ale není na to, abychom tady byli dvě hodiny. Ale nevadí, užijte si to.
Já vám přeji hezký den. Doufám, že nezmokneme a užijte si akci.
>> Tak na shledanou.
>> Dobrý den.
Měli byste čas na krátký rozhovor, pokud jste tady v souvislosti s tímto pochodem?
Franciš Kobásek. Rovnou vám řeknu, že se úplně neshodneme, a proto jsem tady, abych se bavil i se svými názorovými oponenty. Co vy na to?
Já nevím, jestli tady jste v souvislosti s tou demonstrací.
>> Jsme, ale asi se nebudeme děkuji.
>> Dobře, nevadí. Nejste na záběru, jenom abyste věděli. Užijte si akci. Hezký den.
Dobrý den, pánové. Měli byste čas a náladu si popovídat na téma této demonstrace?
Kobásek inkorek.cz.
>> Kolega by rád.
>> Kolega to. To koukám nepotřebujete nepřítele s takovými kamarády. Každopádně si užijte akci.
Co vás hlavně motivovalo, abyste přišel na tento pochod?
>> No, především to, že mi není jedno, jestli trpí demokracie v tomhle státě nebo ne.
>> Podle vás tedy trpí demokracie jako celek? Není to jenom o České televizi?
Není to jenom o České televizi. Je to z vaší strany nějaké zpochybňování voleb, nebo spíš ti, co se podle vás dostali k moci, jsou nějakým způsobem antidemokratičtí?
>> Podívejte se, žádné zpochybňování voleb. Volby byly demokratické, byly v pořádku. Tady je problém jeden, a to schvalování zákonů, které se dělají poslaneckými návrhy. Nedělá se mezirezortním připomínkováním. To mi velice vadí.
>> Mhm.
A co se týče České televize, vám vadí nejvíce co?
No tak mně vadí to, že když se dostane pod rozpočet nějaký rozpočet, tak ten rozpočet je možné korigovat, snižovat, a tím vlastně osekávat možnosti České televize.
>> Mhm.
Myslíte si, že Česká televize je skutečně objektivní?
>> Já si myslím, že v této chvíli ano.
>> Kdybych vám řekl, že existuje třeba případ, kdy Česká televize natočí reportáž, baví se tam o nějaké osobě, je jedno jakým způsobem, a nějakým způsobem negativně, a ta osoba nedostane prostor k vyjádření. Je to podle vás chyba?
>> Je to chyba. Jednoznačně je to chyba. To se týkalo mé osoby v reportážích ČT. Pusťte si reportáž motorovou pilou a uvidíte, co tam o mně říkají.
>> Dobře, třeba si ji pustím.
Jo.
>> Dobře.
>> Tak jo. Já vám děkuju a užijte si akci.
>> Nechceme si pokecávat, když už si mě fotíte.
Děkujeme.
My vám známe opravdu vás, nechceme.
To určitě.
>> A když mě znáte, vám přijde v pohodě, Česká televize o mě udělá pomluv...ovou reportáž a nepozve mě na vyjádření?
Já vás natočím taky bez komentáře.
>> Já vás taky jdu natáčet.
>> Jo, je to vyvážené.
Jo.
>> Přijde vám normální, aniž byste říkal komukoliv, kdo jste, když nás takhle tady napadáte?
>> Já to říkám.
To jsem.
>> Tak povězte, kdo jste.
>> František Kobásek. Inkorek.cz. Prosím pěkně.
>> Ano.
A současné zaměstnání, jestli můžu vědět?
>> Ministerstvo životního prostředí.
>> Ale Českou televizi budete taky.
>> Když hele, když se Česká televize pomlouvá v reportážích a nepozve mě na vyjádření, přijde vám to ok?
Já myslím, že vás hodně zve všechny na vyjádření, a vy si rádi točíte svoje vyjádření bez toho, aby se vás někdo ptal.
>> Česká televize mě nepozvala, což je důkaz nevyváženosti.
>> Jo, tak jenom pro info. Ale užijte si akci, každopádně.
Samotný pochod bude mít účast tak kolem tří až čtyř tisíc. Mikuláš Minář v hovoru k divákům, kteří teďka budou pochodovat, řekl, že podobný počet lidí čeká i před budovou České televize.
Já tam nepůjdu, ale rád bych zareagoval na řeči, které tam Mikuláš Minář a jeho stoupenci mají, vlastně vůči mé osobě.
>> Tady na nás mávají naši zaměstnanci, totiž influenceři motoristů, kteří jsou čerstvě zaměstnaní na ministerstvu životního prostředí. Tak vás tady vítáme, a pokud se vás budou na něco ptát, zeptejte se jich, co tam přesně dělají, za naše peníze berou. Ať se to dozvíme, protože dneska máme tady placené.
>> Krásný dvojí metr. U České televize je začerněno spousta smluv. Nic se nedozvíte, nedozvíte se, kam jdou peníze. Česká televize jednoznačně neobjektivní, protože neustále porušuje kodex České televize i zákon o veřejnoprávním vysílání. Nikdo za to není hnán k odpovědnosti. Zaměstnanci, kteří kodex porušují, tam neustále pracují, a já tím pádem nechápu, o co jim jde, když jim porušování kodexů, zákonů a všeho vlastně vůbec nevadí. A ještě to považují za veřejnoprávnost a vyváženost.
Oni jsou to takoví kašpárci. Přátelé, kašpárky není třeba brát vážně, ale je dobré se jim zasmát.
Sám Minář se se mnou v podstatě bojí mluvit, protože když jsem ho odchytil na posledním pochodu, tak po nějakých dvou minutách a pár vteřinách mě odchytil nějaký jeho asistent a odstrčil mě od něj. Takže on nemá argumenty a je tím pádem kašpárkem hodným zasmání.
No a bohužel jsou to právě tyhlety lži a dezinformace, které způsobují, že lidé jsou čím dál tím víc agresivní, a v podstatě to radikalizuje společnost.
Mikuláš Minář a spol., a také Česká televize i Český rozhlas, který omehl a nedá mi prostor k vyjádření, se na tomhletom rozdělování a hlavně radikalizaci společnosti podílí.
Přátelé, tohle je asi konec. Já vám děkuju, že jste se dívali až sem. Budu rád, když budete sledovat jakýkoliv kanál, na který se právě díváte na tuhle reportáž. Budu rád samozřejmě i za nějakou finanční dobrovolnou podporu.
A budu se s vámi těšit na dalšího videa.
Nazdar.






