MAINSTREAMOVÝ DETOX

14:41

ÚTERÝ 23.ČERVNA23.ČERVEN 2026

Normální je investovat a potom splácet dluhy. Tak to funguje i v byznysu

ANO Bude Líp

Normální je investovat a potom splácet dluhy. Tak to funguje i v byznysu

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Chci, aby Česko bylo nejlepší místo pro život na planetě, i za cenu zadlužení, za cenu vyššího deficitu, protože pokud chcete investovat, někde ty peníze musíte najít. Ano, ale když budu investovat, tak zaměstnám lidi. Budu mít větší příjem do rozpočtu, budu mít vyšší HDP, z toho budu mít peníze. Vždyť když někdo postaví fabriku na zelené louce, tak nejdřív investuje, půjčí si peníze, zadluží se a potom postupně v čase to splácí. Vždyť to je normální. Takhle je to i v byznysu. Teď máme buď přestat investovat do zdravotnictví, nebo nedostavíme pražský okruh, nebo nedostavíme ty dálnice.