MAINSTREAMOVÝ DETOX

14:36

ÚTERÝ 23.ČERVNA23.ČERVEN 2026

Na ☕️ s Vojtěchem 23. 06. 2026 www.doktorvajicko.cz

Doktor Vajíčko

Na ☕️ s Vojtěchem 23. 06. 2026 www.doktorvajicko.cz

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Krásné slunné a horké odpoledne.

Vážení přátelé, vážení slušní, mí drazi Slované, vlastenci.

Já vás všechny moc vítám u vašeho oblíbeného pořadu Na kávě s tématem.

Přátelé, pevně věřím, že máte čas si udělat dobrou kávu a že se společně zamyslíme na témata, která vás zajímají, která vás trápí, o která si píšete, o běžné dění a tak dále.

Dobrou chuť, přátelé.

Já dnes spojím několik témat dohromady, protože jinak bych musel točit tak tři, čtyři kávy minimálně.

Máme to bohaté na zprávy, přátelé.

Takže admirální generál rezident neletí do Ankary.

Dalo se to předpokládat, i když já jsem tomu moc nevěřil.

To říkám naprosto otevřeně, že jsem si spíše myslel, že nakonec Andrej Babiš podlehne a bude ho tam chtít, ale zřejmě tady zasáhl vliv motoristů.

Já to nevím na 100 %, ale myslím si to.

A ti tím podmínili jejich setrvání ve vládě například.

Jo, byl by to pro ně rozkol, který je nepřekročitelný, což je svým způsobem pochopitelné.

Protože to, co admirální generál udělal ve vztahu k Filipu Turkovi, tak to se tady od roku 1989 v podstatě nestalo.

A nejenom dle mého názoru, ale i ústavních právníků, to, co udělal, tak nebylo v jeho kompetenci.

On si něco takového může dovolit ve vztahu k předsedovi vlády nebo předsedkyni.

To může skutečně jmenovat, nemusí a může otálet a může prakticky jmenovat kohokoliv, klidně i svou manželku.

To vám třeba přijde úplně absurdní.

Kejvale, ale to klidně může.

Tomu ústava dovoluje.

On nemusí jmenovat vítěze voleb v žádném případě.

Viděli jsme to v minulosti několikrát. Když byly krize, tak úplný expert na to byl Miloš Zeman, který svého času dal svého kámoše pana Rusnoka.

A nutno říci, že to vůbec nebyla špatná vláda.

Se vlastně dostáváme k tomu, že kdybychom tady neměli politické strany a měli bychom ve vedení státu takzvané odborníky, ale skutečné odborníky, tak se vlastně tomu státu vede nejlépe.

Já tady vždycky jako příklad dávám Belgii, protože v Belgii se ministr a předsedové vyměňují dokonce ještě rychleji než například v Británii.

O tom si také povíme.

A když tam nebyla vláda zhruba nějakých 17 měsíců, tak Belgie se nejméně zadlužovala, měla enormní růst hrubého domácího produktu a lidem se dařilo lépe a lépe se dýchalo.

To je docela zajímavá věc.

Na druhou stranu ti z vás, co se trošku zajímáte, tak vás to nepřekvapí, protože my jsme tady něco podobného zažili. Když jsme teďkon neměli ještě schválen rozpočet a měli jsme takzvané provizorium, tak si všimněte, že jsme byli v přebytcích několik měsíců.

Takže ono občas by bylo dobré se nad něčím takovým zamyslet, jestli to vůbec vlastně potřebujeme, protože všimněte si ještě jedné věci, přátelé.

Dneska už se dávno nehraje na pravici a levici.

Je to úplně jedno.

Já jako národovec, tak jsem ochoten kousnout, že mezi národovce patří SPD, když už se v podstatě rozpadlo, ale do komunálu stačilo, půjde a jde dohromady někde i s SPD, někde s PRO, někde s Trikolorou.

Místo jdou všude dohromady, což je naprosto v pořádku.

A takhle by to mělo být.

Přitom mají velmi rozdílné názory, co se týče postoje třeba k ekonomice a tak dále.

Ale přátelé, ono je to tak, že každý stát, pokud chce fungovat, tak musí nakupovat a prodávat a musí umět samozřejmě přerozdělovat ty peníze.

A jakým způsobem to bude dělat?

Jestli to bude podle kapitalismu a nebo to půjde podle centrálního plánování, je v podstatě putka, protože nakupovat a prodávat musíte stejně a platit lidi a platit za zboží, jo.

Všechny systémy, které jsme vynalezli, tak až na úplné výjimky, byly tady proto, abychom se měli dobře.

Takže pak se nemůžeme divit, promiňte, že jsou politici, kteří toho velmi zneužívají.

No a admirální generál patří mezi ně.

To je zážitkový prezident, přátelé.

Ten člověk byl na 62 zahraničních cestách.

To nemá vůbec srovnání.

Vůbec nevím, s kým bych to srovnal teďkon.

Fakt mě jako nenapadá nikdo na světě, kdo by takhle létal, jo, když nejste vlastně šéfem vlády, jo, jste ozdobou, kladete věnce, máte se hezky tvářit, usmívat a dobře vypadat.

To je také jediné, co ten člověk splňuje.

A jen za vlády Andreje Babiše měl 12 zahraničních cest a teď budeme mít 13.

Podívejte se na poslední měsíc.

Dělají z něho v podstatě Toma Cruise.

Mně to přijde jako Mission Impossible trošičku, alespoň z toho mám tento pocit.

Může to být jenom pocit.

Samozřejmě to nemusí být vůbec pravda.

Každopádně já si takto prezidenta republiky nepředstavuji.

To znamená admirální generál skutečně a to tady potrhuji, nemá odpovědnost za rozpočet ani náhodou.

To znamená, je správné a bez ohledu na to, jestli tam je Andrej Babiš, nebo by tam byl Pétr Fiala, nebo by tam byl kdokoliv jiný, tak v tomhletom mám konzistentní názor.

Jestliže jsme v parlamentní demokracii, tak nemůže za vás letět něco vyřizovat prezident republiky nebo prezidentka republiky.

Ona tam není prostě vůbec, tady v tom jsem úplně nekompromisní a musí tam být předseda vlády a pozor, ministři či ministryně těch resortů, kterých se ten výlet v uvozovkách týká.

No a tady se to týká ministerstva obrany a ministerstva zahraničních věcí.

Co by tam dělal ministr životního prostředí?

A to je vlastně stejný příměr, jo.

Kdyby Andrej Babiš řekl: "Poletím já a poletí se mnou paní Mrázová a poletí se mnou Jeroním Tejc," tak bych kroutil hlavou, vyvalil oči a říkal: "Co blázníte?

Vždyť to je úplně nesmyslné."

Tak stejně nesmyslné je, aby tam letěl admirální generál.

On tam prostě nemá co dělat a neobstojí ani to, že tady má čtyři hvězdičky a že byl nejvyšším představeným armády, byl náčelníkem generálního štábu, byl náčelníkem náčelníků Severoatlantické aliance pro Evropu a tak dále.

Jo, v tom sboru náčelníků byl nejvyšším šéfem.

My nemáme maršály, takže zcela logicky armádní generál je nejvyšší hodnost a on ještě navíc byl na nejvyšší funkci.

Armádní.

Takže ani tady to neobstojí, protože on nemá tu rozhodovací pravomoc.

On to nemůže ovlivnit.

On o to může žvanit, jako teďkon žvaním já.

Já také spoustu věcí nemohu ovlivnit a mohu o tom mluvit.

No, ale to mi přece nedává kompetenci, abych někam letěl a tam rozhodoval za fiskální rozpočet, neboli rozpočet vlády, rozpočet státu daného roku k plnění 2 % hrubého domácího produktu na obranu.

Já myslím, že 2 % na obranu bohatě stačí.

Cokoliv je nad, není na obranu, ale na útok.

A teď se dostáváme k druhé věci.

Včera podal demisi Kir Stamer, neboli ministerský předseda Velké Británie.

Plakal u toho.

Úplně ho to dojalo.

No, nezlobte se na mě, ale jak chtějí tito pseudovůdcové, vůdcové, jak chtějí, abychom vyhráli válku s Ruskem.

Oni chtějí napadnout Putina.

Tak to dovolte, abych se zasmál.

Děly tam se musí chlámat v Kremlu a válet po zemi, protože si umíte představit Putina, že by se rozbrečel.

Víte, kdy jsem viděl Putina plakat, když mu zemřel mistr Juda, tak jsem ho viděl plakat.

Viděl jsem ho plakat, když stál před pomníkem neznámého vojína.

To znamená při Velké vlastenecké válce.

Jo, tak to chápu.

Ale rozhodně si neumím představit, že by Vladimír Putin nebo pan Lukašenko nebo Kim Čong Un, který to umí tedy velmi poddat, tak by plakali.

Co se týče politiky, to je šílené a tady to je přesně výstižné. Já hledám teď vhodná česká slova, abych nepoužíval cizí výrazy. Výstižné pro tuto dobu.

My jsme vyměkli. My jsme šíleně vyměkli a oni si myslí, že máme na to porazit Ruska. Ono to není totiž, přátelé, všechno jenom o penězích, jak si mnozí myslí, a o tom, co máte napsáno na papíře.

Papírově je Severoatlantická aliance i finančně na tom zhruba sedmkrát lépe než Ruská federace v tuto dobu. Jo, tak mě tady telefonují v tuto dobu, ale to je papír. Papír snese všechno.

Když se podíváme, jak vypadají vojáci a vojákyně Severoatlantické aliance, tak vemte si, že ve Spojených státech amerických, jak tam vlítl Donald Trump, tak viděli jste tam ty reprezentanty v armádě, ty hňky v lodičkách, ty průvody a tak dále. To nebylo maškarní, jak si mnozí mysleli. To byla skutečně armáda.

Tak to se tedy na mě nezlobte, ale jak něco takového chce jít do boje s ruským vojákem nebo s ukrajinským vojákem. Takže mi napište do komentářů, přátelé. A ten ukrajinský voják, to jsem neřekl jen tak. To má samozřejmě návaznost, protože to je třetí věc, velmi důležitá.

My tady sledujeme už druhý týden pana Navalného, který je tedy samozřejmě nepřítelem číslo jedna těch dešišerů, podvodních deníků a tak dále u nás některých mainstreamových médií, protože to, že nejdříve pohřbili Melnyka a jeho manželku se všemi poctami, nikoliv jenom vojenskými, ale nejvyššími státními poctami, to byl první zdvižený prst, velký.

Další, když požádal kancléře Merchelů o návrat ostatků z Charkova, jednoho z největších masových vrahů všech vůbec v dějinách, co si můžeme pamatovat. A to byl nadřízený Melnyka nebo nejbližší spolupracovník. A to je Bandera.

To se málo ví, ale skutečně je to tak, že Volodymyr Zelenskyj chce jeho ostatky převést na Ukrajinu a se všemi poctami tak jako Melnyka ho pohřbít. Začínají se všude pojmenovávat ulice. Děti ve školách mají sešity s Banderou a tak dále a tak dále.

Boří se sochy, hrdinů, jak Sovětského svazu, tak bývalých Ukrajinců, kteří si dovolili mluvit rusky. To jsme rozebírali včera na Facebooku. Doktore, vážně. Neuvěřitelné. Prostě neuvěřitelné.

Začnou pálit knihy. Jinak národ a stát, který dopustí pálení knih, tak bude pálit lidi. Jo, to jenom abychom věděli. Takže se pořád opakuje ta historie, ne, že ne.

No a samozřejmě úplně poslední kapka. Vypoutání těch autobusů. To nevím, jestli jste slyšeli, že tam Poláci chtěli poslat, já nevím, teďka čtrnáct nebo kolik, možná víc autobusů, jenomže měly jezdit na trase Stepana Bandery, takže řekli, že tedy v žádném případě.

No a co udělal Volodymyr Zelenskyj? Pojmenoval speciální jednotku UPA. No tak to je ukrofašismus jak vyšitý. Tady to mají být plné titulky. Ale ne, to je v pořádku. Já na to špatně koukám. Vždyť ten Bandera byl dobrý kluk.

Bohužel spousty mladých lidí tomu věří. Já se s tím nedohadují na Instagramu. Já tam vždycky něco napíšu a teďka jenom sleduji, hodím atomovku, takzvaně, a hecuju se na to, jak oni si myslí, že já si s nimi budu dopisovat tam jako s pitomci, kteří podporují ukrofašismus. No to v žádném případě.

To já nebudu plýtvat svým časem, ale bavím se tím, protože zároveň, ale se zděšením sleduji, kolik lidí tomu věří.

Takže to vrácení těch vyznamenání trapně poštou, to je jedna věc. Ale druhá věc je a mnozí jste si na to vzpomněli a také jste mi to psali, že já jsem tady v srpnu roku 2022 vydal několik videí, poměrně dlouhých videí, která už dneska – jedno má přes 100 000 zhlédnutí poté, co mi ho obnovili po roce a půl, a to druhé má kolem 55 000.

Takže to není zrovna malý zásah, kde vysvětluji, že Ukrajina bude rozdělená a že tam nejde zdaleka jenom o Ruskou federaci, ale že tu západní část, chcete-li Halič, Galicien, tak že si na ní myslí Polsko.

A pozor, tady je opravdu teď možný reálný střet mezi Polskem a Ukrajinou.

Všimněte si, že Ukrajina vyhrožuje Bělorusku. Bělorusko během Velké vlastenecké války přišlo o třetinu obyvatel. Byl to jeden z nejvíce postižených států, co se týče úmrtí lidí bez ohledu na věk.

Jednotky Agrupenů tam řádily takovým způsobem v těch bažinách, co tam předváděly rádoby na guerillový boj. Jeden z velitelů byl Fegelein, ano, švagra rakouského malíře několik hodin. Vzpomínáte si na něj. Eva Braunová měla sestru a on si ji vzal, protože to byl absolutní bezkrupulózní kariérista.

Jo. A tenhle vysoce postavený SS-man, který to dotáhl až na Obergruppenführer, pokud se nemýlím, takže v té době druhou, třetí druhou, druhou nejvyšší hodnost v rámci zbraní SS, tak tam dělali příšerné věci. To si neumíme vůbec představit, jak oni tam řádili.

Byl tam Arthur, NB, protože to byla Einsatzgruppe B. A co dělají teď Ukrajinci? Všímejte si toho, přátelé. Jo, ono to vypadá, že to není podstatné, a je to velmi důležité.

Takže ono se na krásno teď může stát, že Bělorusové si počkají. Na východní hranici se přesouvá armáda z Německa. 5000 mužů a žen. To je zajímavé, že zrovna v červnové dny, kdy si připomínáme operaci Barbarosa. Já na žádné náhody, přátelé, zásadně nevěřím.

A Poláci tohohle mého názoru využijí a může se klidně stát, že si vezmou ty země, které historicky náležely polskému vojvodství a zároveň v rámci Rakouska-Uherska, takže si je vezmou.

Protože jednu chvíli to vypadalo na Maďary. To jsme se tady také bavili, ale tam teď došlo k nějaké dohodě. Já nevěřím, že ji Ukrajina bude plnit. Jo, ani náhodou tomu nevěřím.

A teď uvidíte, jak jaký mazec nastane na té – když se podíváte, je to vlastně v podstatě západní. Můžeme klidně říci severozápadní strana Ukrajiny. Je to pořádně velký kus.

Takže tady ještě může dojít klidně, úplně klidně k ozbrojenému konfliktu mezi Polskem a Ukrajinou. A Navalný to není Kill Sterman, to je jako člověk, který se zatraceně umí chovat.

Takže tak, přátelé, možná jsem spojil věci, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale já budu rád, když mě doplníte, když mi napíšete svůj názor, když mě budete sdílet, lajkovat, komentovat.

Nechcete komentovat, dejte jenom českou nebo slovenskou vlaječku, srdíčko a tak dále.

Přátelé, mějte se krásně a brzy zase na viděnou. M.