MAINSTREAMOVÝ DETOX

15:23

PONDĚLÍ 22.ČERVNA22.ČERVEN 2026

Na ☕️ s Vojtěchem 22. 06. 2026 www.doktorvajicko.cz

Doktor Vajíčko

Na ☕️ s Vojtěchem 22. 06. 2026 www.doktorvajicko.cz

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Krásné a horké odpoledne, vážení přátelé, vážení chemisté, mrazlovu, nejsou vlastenci.

Já vás všechny moc vítám u vašeho oblíbeného pořadu Na kávě s Vojtěchem.

Přátelé, pevně věřím, že máte čas si udělat dobrou kávu a že se společně zamyslíme na témata, která vás zajímají, která vás trápí, o která si píšete, denní dění a tak dále. Dobrou chuť, přátelé.

Minulý týden zase zahájili proti mně upozadňování, takže vás poprosím o sdílení, lajkování a komentáře, protože to je jediné, jak se proti tomu dá bojovat a je to naprosto jasné. Mě to vůbec nepřekvapuje.

Vím i odkud a vytrvám a do jakého vosího hnízda jsem opět píchl do novinářské prostituce. Takže mně bylo naprosto jasné, že to takto bude, protože oni jsou skutečně schopni toto ovlivnit. Někdo si myslí, že ne, že to nejde, ale jde to. Jde to velmi snadno.

Takže přátelé, nesmíme se vzdávat. To bych nemohl vysílat, protože jestliže kritika, hodnocení, ať pozitivní nebo negativní, nepatří do veřejného prostoru, tak jsme ztratili zbytky kritického hodnotícího myšlení, analytického myšlení a tak dále. A v tu chvíli samozřejmě je zbytečné, abych potom vysílal, abychom si tady povídali o nesmrtelnosti Chrousta.

No a toho se to také bude týkat, protože já navážu několik informací, událostí, které se udály od neděle nebo hlavně v neděli. Začneme tím, co nahradilo Václava Holavce. Pan řezníček měl v těch svých poledních, já nevím ani jak se to jmenuje, jo, jestli to je Poledne s Českou televizí. Nezajímá mě to, upřímně řečeno, jsem neviděl jediný díl a kdybyste mi nezaslali ty ASR pár desítek sekund, tak se na to ani nepodívám, protože to je něco tak děsivého, odporného a zbytečného, jak odmocnina z jedné.

Takže tím trávit čas opravdu nehodlám, protože co se týče Václava Holavce, tak ten alespoň uměl skladbu vět, takže dávalo smysl. A i když jsem s ním nesouhlasil prakticky v ničem, tak to byl profesionál.

No a tady vidíte, jak ta Česká televize je vyprázdněná a o České televizi je právě dnešní káva, protože pan Řezníček si tam jako posledního hosta vzal bývalého guvernéra České národní banky, pana doktora Singra. Ten mu vypralo žrádlo.

Jestli jste to neviděli, ten kousek, i když to už je virální video, určitě jste to viděli, tak já vám to tady jenom v rychlosti řeknu, protože pan řezníček se v posledních minutách zeptal pana doktora na to, co by říkal tomu, kdyby nějaké instituci, která má rozpočet osm miliard, někdo vzal dva miliardy, jak taková instituce může přežít. On si myslel, že pan Singer, pan doktor Singer ho podpoří, ale to se samozřejmě vůbec nestalo.

To znamená, on mu řekl, že se zabýval minimálně pět let ve firmě restrukturalizací a že si s tím samozřejmě musí umět poradit. Řezníček tím myslel koho jiného než Českou televizi a Český rozhlas. Tady vidíte jejich fňukání.

To totiž vůbec není otázka nějaké demokracie, přátelé, nebo aby nám tady dodávali informace, které jsou nosné a nestranné. Tady jde čistě jenom o peníze, o nic jiného tady nejde a je to pochopitelné. Já se tomu nedivím a nedivím se ani některým zaměstnancům České televize, i když zdaleka to nejsou všichni. Je to v podstatě pár stovek.

No a na to navazoval ten happening, který byl včera na Václavci. Svolal to Micky Minář, který týden předtím, celý týden chodil a setkával se s těmi správnými lidmi, to znamená s nynější opozicí, minulou koalicí, se všemi se sešel. V mikině s tím trapně udělané, pardon, lvem se s nimi nafotil.

A kouzlo nechtěného na jedné té fotce je bývalý náměstek ministra financí a pravá ruka Zbigniew Stanury pan Dvořák. Všimněte si, já nechci se nikoho dotknout, ale ti Dvořáci až na úplné výjimky v té politice a v těch různých funkcích, tak to jsou šikulové. Všimli jste si toho, že se to tak opakuje? Mně to teda přijde vtipné.

A tenhleten Dvořák stojí za bitcoinovou kauzou například. Ale tomu se samozřejmě ta investigativní novinářská obec České televize zabývat nechce, protože oni stojí na té správné straně barikády, to znamená na té jejich straně.

No a Mickey opět udělal demosku. Posbíraly se nějaké láskaté. Není to nádherné, přátelé? Je to krásné.

Takže kdo jste to neviděl, tak se podívejte, nebo viděli, tak se podívejte k Fandovi Kubáskovi. Tam to má moc pěkně zpracované, protože tam byli s investigativním reportérem a chechtal jsem se, až jsem se za břicho popadal, protože když se tam ptal těch lidí, proč vlastně jsou na té demonstraci za Českou televizi, tak tam návštěvníci nebyli schopni dát dohromady slovo, natož nějakou souvislou větu, která by dávala smysl a je to vypovídající.

Dokonce jeden ten člověk, který tam byl, tak neměl zuby, tak jsem si říkal, pozor, tak se to otáčí teďkon. Takže ne my dezolátci, ale někteří z toho druhého tábora teďkon také nemají zuby, tak jsem se tomu chechtal, protože co na to můžete říci na něco takového.

Jo, v podstatě tady přece vůbec nejde o demokracii. Pak mě rozesmál pan Talíř. Tady toho pana Talíře schodou okolností znám, protože on je tady od nás z Českokrumlovska, bydlí tady v jedné obci, opravdu kousíček od Krumlova a celá rodina Talířů je v politice přes KDU-ČSL na různých postech. Jo, strýc dělal támhle starostu v Kapličkách a tatínek dělal támhle a brácha a bratranec a teďkon jeden z nich se dokonce uchází o primátorské křeslo v Českých Budějovicích.

A tenhleten pan Talíř byl za prvé čtyři roky absolutně neviditelným prvním náměstkem Martina Kuby tady na kraji. Poté byl na ministerstvu jako náměstek a teď je poslancem a je také předsedou, myslím, že zrovna výboru, který se stará o Českou televizi a o komunikace a tak dále. Teď si nevzpomenu, jak se ten výbor jmenuje, ale to není podstatné, přátelé. Myslím, že to je mediální výbor. Jo, ale kdyžtak mě někdo doplňte, pokud to znáte z hlavy.

A tenhleten člověk tam včera měl takovou ceduli, že nechce hnědou televizi. No, tak jsem si říkal, tak si pořiďte prostě černou, ne? Nebo bílou. Dneska je možnost, žijeme v tržní ekonomice a v kapitalismu, tak jako nikdo vás přece nenutí, abyste měl hnědou televizi, ano.

Organizátoři té akce Milion momentů pro demokracii a štít demagogie samozřejmě ten tam nemohl chybět. Ti Pášové nebo jak se to jmenuje, Mášové, to jsou vtipné postavičky. Většinou jsou to chronické neuchy. V životě nic nedokázali, nic neumí, nikdy nic nedělali, nic nevybudovali, nic za nimi není. Jsou to opravdu lidé, kteří jsou v podstatě nezaměstnatelní, protože nic neumí. Jo, nikdy v životě se ničím nevyučili.

To jejich studia, to je úplně k smíchu. To by nám tady vysvětlil Fiki Sulík. Pokud ho sledujete, tak se zasmějete, protože jeho poslední video je naprosto perfektní. Takže doporučuji a ano, není to náhoda. Jeho otec je tím bývalým ministrem a místopředsedou slovenské vlády.

Ale jak říkám, nemusím s těmi lidmi ve všem souhlasit, ale tady to se mu teda mimořádně povedlo ohledně vzdělání a právě těhletěch lidí, kteří se nejsou schopni absolutně nikde uchytit a tak potřebují být přisáti na ty cecíky.

Tady jde jenom o cecíky, přátelé, o nic jiného, jo?

To znamená, to jsou v podstatě koťata, která nepřežijí bez matky a nejsou schopni se o sebe jakkoliv postarat.

Oni tito organizátoři tvrdí, a to mě docela překvapilo a myslím si, že je to realistické to, co říkali, že tam je zhruba 2000 lidí. Posléze teda novinky a další lepší média, aby to nevypadalo tak úplně blbě, tak vlastně to začli zvedat na desítky tisíc. Už jsme zvyklí, samozřejmě přímý přenos nemohl chybět a tak dále.

Ta podpora je naprosto evidentní a signifikantní pro celý tenhleten spolek, protože to jsou jednotlivé cecíky, oni jsou na nich přisátí a bez těch cecíků oni umřou hlady, jo. Takže je potřebují samozřejmě, a když jim teďka dva tři ty cecíky ubydou, no, tak samozřejmě potom ty penízky nebudou.

Takže já jsem ochoten chápat a rozumět tomu, že tam protestují někteří zaměstnanci České televize, protože jde o jejich bytí a nebytí. Jo, tomu rozumím.

To, že se bude muset propouštět, je jasné, ale to je přece normální v rámci restrukturizace.

A úplně perfektně to vysvětlil i pan doktor Singer, který k tomu řekl, že se podívejte na ty zahraniční televize, jaké mají formáty, kolik mají programů a jak fungují a s jakými rozpočty. Jo, tole totiž vůbec není otázka demokratury. Tohle je skutečně otázka jenom peněz. Tady o nic jiného nejde.

A když vám tady vždycky říkám, sledujme tok peněz, tak tady ho musíme bedlivě sledovat o to více, protože tady opravdu o nic jiného nejde. Tady nejde o žádnou svobodu slova.

A zrovna tito lidé, kteří by nás umlčovali, tak budou mít plná ústa demokracie a svobody slova vůbec. Ne, ne, ne.

Jde čistě jenom o peníze, o to, aby neztratili svůj vliv a o to, aby mohli nadále samozřejmě působit a zvát ty jediné správné.

Já když jsem slyšel dneska ráno od Jindry, že bude pozván do České televize, myslím si, že to bude příští týden, nebo pardon, tento týden asi v neděli, je to nějaký jejich, já nevím, jak se to jmenuje, jo, tam na ČT24 nebo v událostech a tak dále, tak to bude velmi legrační, protože proti němu bude Hřib.

Já jsem chtěl pozvat ke mně Jindru. Budu muset najít nějaký jiný termín, protože ani tento termín neklapl včera, protože zase byl pryč na dovolené a ještě navíc měli zpoždění, jo. Takže i jeho vysílání bylo zpožděné o tři hodiny, protože zůstali někde viset na letišti.

Jo, takže jenom přátelé, tímhle vysvětluju protestávání milionu dotazů, proč nebylo včera vysílání s Indrou. Tak to je ten důvod.

A ten tento týden, kdybych chtěl, tak je pozván do České televize v tu samou hodinu, jo. Takže budeme muset najít nějaký náhradní terminál, nebojte se, najdeme ho.

A právě Jindra to velice vtipně celé okomentoval, jo, protože jako, co tady na to vlastně máte máte říct, jo, mě, když vyhodili z práce a nebyl jsem zdaleka jediný za to, že mám jiný názor, než měla ta většina a dodnes to tak asi je.

A i když se teď ukazuje, že všechno, co jsem říkal, tak byla pravda a stalo se to. Viz Nordstream a tak dále. Vy si určitě pamatujete, jak mě tady přátelé blokovali ta videa, ne?

Kvůli tomu mě chtěli zrušit kanál. To byl vlastně poprvé, kdy mě chtěli zrušit kanál. To byl červenec roku 2022.

Jsem tady natočil tři nebo čtyři videa, si to nepamatuji přesně. A dostal jsem za to výstrahu. Nejdřív výstrahu a potom teda dotku s výstrahou. Takže musel jsem s tím přestat, jo.

To musel jsem hledat pořád nějaká slova, nahrazovat je a a tak a teď to není vlastně jiné, jo. To znamená, teď také musím neustále hledat vhodná slova, aby to vůbec mohlo spustit.

Dokonce si představte, že včerejší videa jsem málem nespustil, jo, něco se tam nelíbilo, nevím co to. Já nikdy nevím, co to je, jo. Takže jsem zkoušel různé úpravy a podobně a nakonec se tedy podařilo je spustit.

I proto mám stránky, nebo hlavně teda proto mám stránky www.dvajcko.cz po těch komplikacích a i když tam to také není úplně bez komplikací, tak ale je to pořád snažší, než než kdekoliv jinde.

Takže informace si cestu vždycky najde, přátelé.

A já teda osobně bych od té České televize, když už jí teda musím platit, tak mně by ani nevadilo nějaké navýšení, ale řekněte mi, zrovna dneska 22. června, to má být od rána až do večera, tam operace Barbarosa, největší chyba rakouského malíře. Zaplať pánbůh za ní a hrdinný sovětský lid, který obětoval až 33 milionů lidí.

Jo, jako někdo říká 27, 30. Já si myslím, že to číslo je tady mnohem vyšší, protože ti lidé někteří nebyli ani spočítáni.

Nikde se nedozvíte, že největší oběť druhé světové války dala Čína například. Tam je to 37 až 40 milionů lidí a takhle bych mohl pokračovat.

Vylodění v Normandii. Jo, to jsem očekával, že bude celodenní program. No, byla nějaká zmínka trapná, jo.

A hlavně museli říct, že tam byl Fico. No, tak jako to je úplně, to je ujeté.

Tole přece nemá s veřejnoprávní informací, informováním veřejnoprávním nic společného. To je jenom agitka, aby tam mohli říkat, jak je špičkový admirální generál, který teďka byl na tom focení, teď se konečně tam sešel, že jo, na těch motorkách a nadšený úplně.

A já už se tomu musím, já už se vlastně tomu ani nesměju, abych vám řekl pravdu. Jo, mě to, já to přejdu a říkám si, to je neuvěřitelné.

A za tady to máme bojovat? Todle chce naše peníze. No tak to dovolte, abych vystoupil z takového vlaku.

A pak se Česká televize zabývá tím, že, pardon, odklání tu pozornost, že jo, odklání tu pozornost od bitcoinové kauzy, od dozimetru, od těch skutečných sviňáren a musí teďka za každou cenu šít například do paní Mrázové, ministryně, nebo do Tindebárta, nebo do toho pražského adeptána na primátora, jo, a tak dále, který má někdy tři byty.

Já neříkám, že to je v pořádku, panebože, já neříkám, aby si toho nevšímali, no, ale bledne to vedle, vedle těch informací, které máme o všech těch, nebo nemáme o všech těch kauzách předchozí vlády, jako tam ti lidé mají jít na tvrdo do tepláku.

Vůbec nechápu, že tady chodí a tváří se ještě jako morální maják. Tito lidé nás tady chtějí edukovat o tom, jak se my máme chovat a že nejsme demokraté těmi správnými demokraty a že oni jsou ti jediný nositelé té skutečné pravdy.

No tak to dovolte, abych se zasmál.

Podívejte se, přátelé, já si dokonce troufám tvrdit a to tady řeknu úplně na rovinu. To se asi nebude některým novinářům líbit, ale já si myslím, že končíte, novináři, jo?

A to není jako kvůli mně. To bych byl velmi domýšlivý, ale lidem jako jsem já, kteří vysílají za 0, nic oproti tomu, co stojíte vy.

Tištěná média to úplně skončí. Vždyť se podívejte, jak bojují knihy. Tak na tož tištěná média.

Já si troufám tvrdit, že za deset let nic takového už vůbec nebude. Dneska ty informace získáváte v přímém přenosu daleko rychleji právě například z YouTubu.

A ani YouTube tady nebude věčně. Budou zase nějaké jiné kanály, kudy se budete moci dozvědět informace.

Dneska je všechno online, takže mně přijde tole úplně zbytečné archaické. A nevidím důvod, proč bych to měl platit.

Jo, takže tady vidíte, jsem to tak jako hezky uzavřel.

Přátelé, napište mi do komentářů, co vy si o tom myslíte.

Já vám všem přeju, ať máte krásný den. Rád se vám daří a brzy zase na viděnou.