FBDown to AQP7LQBViug7JMq2f2 0E75 MmpNIMUyYWR3p90rk nr3dOnQqc4xzAENzvp1ANigXEgRcNW1ev UfwPLPUCeqkS8G
FBDown to AQP7LQBViug7JMq2f2 0E75 MmpNIMUyYWR3p90rk nr3dOnQqc4xzAENzvp1ANigXEgRcNW1ev UfwPLPUCeqkS8G
Přepis videa
Zobrazit / skrýt přepis
V politike je možné naozaj všetko. Mgrka Vladimíra Marcinková, poslankyňa SASu, najnovšie rozdáva známky docentom a doktorom filozofie a mne osobne odporúča toto.
>> Europoslanec Ľuboš Blaha. Tak ten by si mal zopakovať dejepis.
>> Ešte raz. Magisterka z odboru práva, ktorá o štúdium dejín ani len nezavadila, odporúča mne, autorovi niekoľkých kníh o dejinách filozofie, ekonomiky a geopolitiky, že aby som si doštudoval dejepis. Nádhera.
Pani Marcinková, toto v mojej knižnici vidíte kompletné dielo slávneho historíka Hobsbauma. Tu je dielo slávneho pravicového historika Johnsona. Ešte raz, Paul Johnson, nie? Johnson and Johnson. Prosím, čítali ste od týchto autorov niečo, keď chcete mudrovať o dejepise? Ja ich mám kompletne naštudovaných a mimochodom, toto sú moje knihy, ktoré som napísal. Vy ste napísala koľko kníh? Prepáčte, ale ako vám ako študentke mohlo napadnúť poučovať o dejepise vysokoškolských učiteľov?
Chápem, že v SSKE sa porovnávate s Grlingom a Hlinom. V takýchto horizontoch by sa aj Ďuro Trulo cítil ako Albert Einstein. Ale prosím, zobuďte sa a prestaňte s tou bohorovnosťou.
Viete, priatelia, ruku na srdce. Ja som doteraz vnímal pani Mgrku Marcinkovú ako takú rosničku SASy. Poznáte to? Moc rozumu nepobrala, ale vcelku dobre sa na to pozerá. Ale keď odrazu vidím, že sa pani poslankyňa štylizuje do polohy pani profesorky, ktorá rozdáva známky ďaleko vzdelanejším ľuďom, tak som si povedal, že som ju asi podceňoval a možno sa v nej skrýva nejaká ukrytá intelektuálna hviezda. A rozhodol som sa, že si kuknem jej diplomovku. To bude určite duchovný klenot. [smiech] Také ste ešte nevideli.
Mne už teda ako vysokoškolskému učiteľovi prešlo rukami desiatky diplomoviek, ale toto je fakt tragické. Pani Marcinková píše o pracovnoprávnych vzťahoch v obecnej samospráve. Ako krásna téma diplomovej práce. Tešil som sa na nejakú kreatívnu interdisciplinárnu komparáciu s inými krajinami. Dalo sa využiť množstvo zahraničných zdrojov, zasadiť problematiku do širšieho kontextu sociálnych systémov, využiť slávne systematizácie od Espinga Andersena či Titmusa, do hĺbky porovnať pracovnoprávne kontexty v Európskej únii a bum.
Namiesto toho pani Marcinková bez akejkoľvek pridanej hodnoty opísala z učebníc a zákonov základné poučky o starostovi. Zrejme jej to diktoval tatko, keď starostoval. Dozvedáme sa, ako sa tatko stravuje, aké má cestovné náhrady a tak. Tatko hundral pri večeri, že nemá diéty a dcérenka z toho stvorila diplomovku. Gratulujem.
Nie, tam žiadna zahraničná literatúra, žiadna vedecká metóda, nič. Celkovo použitých iba 25 učebnicových monografií a pár článočkov. S týmto by u mňa neprešla ani bakalárska práca. V diplomovke v humanitných vedách musíte mať naštudovanú hrbu literatúry, aspoň 50, 60 titulov a samozrejme nemôže chýbať cudzojazyčná literatúra.
Ja chápem, že v liberálnych kaviarňach nastolila Latka Tódová, ktorá pri svojej škandalóznej diplomovke použila celkovo až dve knihy. Ale preboha, nebláznime. To už dnes dajú titul hocikomu.
Pýtam sa, ako za tento paškvil mohla dostať Marcinková magisterský titul? Však toto musela zbúchať u tatka Richtára za jedno popoludnie. Tatko sa jej posťažoval, že nedostáva stravné, opísala z učebnice pár strán, zviazala a dostala titul.
V tej práci nie je nič vedecké, nič odborné, úplne trápny, odflaknutý referátik. Ale tu tá tuná pani dcérenka pána starostu sa odrazu stala magisterkou a teraz to dáva na intelektuálnu veličinu a mne odporúča, aby som sa doučil dejepis. No výborne.
Tak ja vám odporúčam, pani poslankyňa Marcinková, aby ste vrátili titul, lebo toto je hanba. Možno by ste mohli pani Marcinková natáčať menej videjok na hrádži a radšej by ste sa mali učiť, učiť a učiť.
M.






