MAINSTREAMOVÝ DETOX

15:25

PONDĚLÍ 22.ČERVNA22.ČERVEN 2026

2026-06-21 –Jindřich Rajchl – ČT není strážcem demokracie. Je strážcem probruselského směřování ČR.

Spolek Svobodné rádio

2026-06-21 –Jindřich Rajchl – ČT není strážcem demokracie. Je strážcem probruselského směřování ČR.

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

Krásný dobrý podvečer, dámy a pánové.

Dnes později, než jste zvyklí, ale kdo sleduje moje facebookové stránky, tak ví proč. Protože jsme zůstali zaseklí v Mnichově na letišti, kde nás nasáčkovali do letadla, ale poté kvůli špatnému počasí nad Českou republikou jsme minuli časový slot a ten další nám přidělili až skutečně o dvě a půl hodiny později.

Takže jsem právě teď před chvílí přistál na letišti v Ruzyni a dorazil domů a hned zasedl přímo k počítači, abych vám mohl poskytnout i dnes živé vysílání, které bude převážně se týkat médií, protože ty byly skutečně v centru dění.

Ale ještě předtím, než se k nim dostaneme, pojďme se pobavit o těch aktualitách, které jako vždy byly tento týden na programu všech možných veřejných debat a diskuzí. Ty některé jsou hned velmi čerstvé, takže myslím, že to bude stát opravdu za to.

Ještě jednou poprosím zase o sdílení. Dnes asi nebudeme mít tu sledovanost tak vysokou, protože lidé jsou zvyklí chodit na tu šestou.

Ale abyste věděli, ani příští týden nebude vysílání v 6 hodin, tak jak jste zvyklí, protože jsem dostal pozvánku na duel do České televize a to se Zdeňkem Hřibem, předsedou pirátské strany, v 18:30 hodin příští týden.

Takže určitě se dívejte, myslím, že to bude stát za to. Uvidíte konfrontaci, přímou konfrontaci politiky osobních invektiv a urážek, kterou předvádějí Piráti. Oni nic jiného neumí a věcné řešení pro směřování České republiky, které vám tam budu představovat já. Protože my jsme stranou programovou, my jsme stranou, která nabízí konkrétní řešení na to, jakým způsobem dosáhnout prosperity, bezpečnosti, svobody a suverenity České republiky.

Zatímco Piráti jenom křičí: „Špatná je babišova vláda, špatná je Mrázová, špatný je Klempíř. Špatná je Tinde Bárta." A tak dále, a tak dále.

Já musím říct, že když už jsme právě u tohoto tématu, se nemůžu nepozastavit nad tím, jak je neuvěřitelný dvojmáz, který platí v České republice, co se týče různých politických kauz.

My tady řešíme poslední měsíc byt paní ministryně Mrázové, potom byt poradkyně Andreje Babiše, paní Tinde Báty, a teď byty Ondřeje Prokopa. Já neříkám, že to jsou věci, které by měly zůstat zcela stranou našeho zájmu, ale jak to, že ta samá média a ty samé politické strany neřeší mnohem závažnější korupční kauzy, které nám pravidelně na své facebookové stránce představuje Thomas Paukner?

To jsou věci, kde nejde o jednotky milionů, ale o desítky, stovky milionů. Nákup předražených vrtulníků, malé domů pana Hladíka z ministerstva životního prostředí. Teď další kauza: Karel Dvořák, náměstek ministra spravedlnosti za doby Pavla Blaška. Člověk, který tam seděl u té bitcoinové kauzy a který od stanu dostával v podstatě ihned po vstupu do politiky a po založení své kanceláře z ruky bezvýběrového řízení velmi lukrativní právní zakázky od firem napojených na hlavní město Prahu. Prostě fakticky další odnož dozimetru toho, že tam pan Hlubuček mu servíroval peníze jak na běžícím pásu.

Kde jsou tyhle kauzy? Jak to, že reportéři ČT neřeší absolutně tyto věci, kde jde skutečně o desítky a stovky milionů? Kde to vidíme na seznamu napsané?

Tomas Paukner sám na své facebookové stránce uvedl, že kompletně všechny podklady Seznam předal a Seznam reagoval, že chce schůzku se šéfredaktorem Čásenským. No, scházeli byste se s někým, kdo v podstatě jde proti vám a kdo je hlavním zastáncem hnutí Stan za poslední roky? Tedy s člověkem, který tam brání Víta Rakušana svým vlastním tělem? Já určitě ne. Já určitě ne za žádnou cenu.

Seznam, médium nebo respektive Seznam na svém portále Seznam Médium, kde lidé publikují své názory, změnil kvůli Thomasovi Pauknerovi pravidla, protože je známé, že se jedná o jeho pseudonym, že to není jeho pravé jméno. A aby on byl buď nucen přiznat svou pravou identitu, nebo přestat psát, tak Seznam změnil podmínky na Seznam Médium. Tam musíte ověřit svou totožnost, v podstatě se demaskovat, aby bylo nemožné psát pod jakýmkoliv pseudonymem.

To je přímý útok na Thomase Pauknera. Namísto toho, aby Seznam Zprávy začaly ty kauzy řešit, tak jediné, co je zajímá, je zjistit, kdo je za tímto pseudonymem. Tak daleko jsme se dostali. To je ta objektivita našich médií v přímém přenosu.

A dokonce samozřejmě Čempíř jako vždycky se rozčiloval nad tím, že přece nemůžeme brát informace z neznámého zdroje. Proč ne? Proč ne?

Pamatujete na internetový účet Julius Schuman, který začal zveřejňovat kauzy? Každý to přebíral v té době. Všechna média to řešila. Nikoho nezajímalo, kdo stojí za tím účtem Julius Schuman. A upřímně, mně je úplně jedno, kdo je Tomas Paukner. Mně je úplně jedno, kdo to je. Mně záleží na tom, že tady máme jak na stříbrném podnose naservírované závažné politické kauzy, které stály naše daňové poplatníky opravdu stovky milionů korun.

A nikoho to nezajímá, protože se to týká Stanu, protože se to týká pana Rakušana, pana Dvořáka, který se fotí s Mikulášem Minářem a jdou tady zachraňovat demokracii. To je skvělé, když Rakušan, hlava dozimetru hnutí Stan, tady zachraňuje demokracii s Mikulášem Minářem, který pronevěřil 7 milionů korun, když zakládal politickou stranu, kterou nikdy nezaložil, ale ty peníze na to vybral a nikdy je nevrátil, nikdy je nikomu nedal. Vyplatil si výplaty a bylo vyřešeno se svým týmem.

Pane Mináři, jestliže chcete ingerovat do politiky v České republice, tak ty peníze vezměte a znovu tu politickou stranu založte. Nebuďte srab, nebuďte zbabělec.

Já vím, že jste pod nějakou záminkou odmítl debatu se mnou, kterou právě Seznam chtěl zorganizovat, a vy jste říkal, že jsem si ji objednal. Dodnes jste se za tu lež neomluvil. Mě jste se omluvil, ale mně jste se neomluvil, pane Mináři.

Takže jestliže chcete, prosím neschovávejte se za politickou neziskovkou. Nedělejte si z toho byznys a kšeft. Pojďte do politiky, pojďte se s námi utkat.

Kolik jste dostal hlasů v posledních volbách, pane Mináři? Nula. Nula. Tak nemluvte do politiky. Nemáte do ní co mluvit.

Politika je soutěží politických stran, které občané dávají ve volbách mandát podle svých vlastních preferencí. A jestliže se bojíte na tohle kolbiště vstoupit, tak mlčte. To je úplně jednoduché.

Ale nejdřív se mě omluvte a vraťte těch 7 milionů. To bude velmi dobrý krok k tomu, abyste se někam posunuli.

Miliony chvělek nezajímají tyto kauzy. Miliony chvělek zajímaly kauzy Andreje Babiše. Pořádali demonstrace proti Andreji Babišovi. Zajímal je střet zájmů Andreje Babiše, který nestál Českou republiku ani korunu. Ale nezajímá je dozimetr. Nezajímají je kauzy pana Dvořáka, pana Rakušana. Nezajímá je pět podezřelých úmrtí. Nezajímá je organizovaný zločin v české politice.

Tady vidíte, že jim vůbec nejde o žádnou demokracii.

To je vlivová struktura, která prostě je financovaná lidmi, kteří chtějí změnit směřování České republiky, kteří se nesmířili s výsledkem voleb, kteří právě proto, že ty volby prohráli a nemají v současné době žádného silného lídra opozice, si udělali toho lídra z Petra Pavla.

A snaží se vlastně prostřednictvím té takzvané občanské společnosti, což je výraz, který já absolutně nesnáším, protože považuji to za narušení standardního politického souboje, ovlivňovat dění v České republice a zvrátit ten výsledek voleb.

Naše vláda, nebo vláda, kterou já podporuji v Poslanecké sněmovně, nedělá nic z toho, co by lidem před volbami neslibovala. Naopak některé věci by ještě dělat měla.

Pořád mám ten zákon na kontrolu financování politických neziskovek. Věřte mi, že já ho nenechám spát. Mám trpělivosti dost, ale jednou skončí a musím říct, že buď prostě vláda ten zákon přednese, nebo ho přednesu já. Nenechám ten zákon o politických neziskovkách prostě a jednoduše vyšumět. V žádném případě ne, protože právě tohle je ten správný nástroj, jakým způsobem omezit vliv těchto politických neziskovek často financovaných ze zahraničí na Českou republiku.

Měli jsme zrušit ty F35. Vidíte, že je zřejmé, že to bude stát o 40 miliard víc. A možná ještě více, já jsem říkal, že to bude stát daleko víc. Jedna letová hodina stojí 1 milion Kč. Jedna letová hodina. To může být jeden zachráněný život. Kdybychom ten jeden milion dali lidem, kteří potřebují léčbu, kterou zdravotní pojišťovna nehradí, tak můžeme zachránit jeden lidský život.

Co je lepší? Aby se nám F35 proletěla po obloze nebo abychom zachránili život jednomu konkrétnímu člověku? To může být váš život. To může být život vašeho dítěte, vašich blízkých. Za mě je zcela jednoznačná věc.

Měli jsme zrušit muniční iniciativu. To, co jsme slíbili, jsme měli dělat. Na to jsme dostali mandát a věřte mi, že já prostě od těch slibů neustupuju a budu je nadále prosazovat, byť nemáme většinu.

Mnozí vždycky píšete, konejte, něco dělejte. Je nás tam 15. Společně se všemi mými kolegy v klubu SPD. Není nás tam 101. Až nás tam bude 101, pak můžete říkat, že něco neplníme. Teď se snažíme ze všech sil prosazovat to, co jsme vám slíbili. A týká se to Tomia Okamury, Radima Fiali, Tomáše Doležela, Libora Modráčka, Lucky Šafránkové, která se velmi angažovala proti tomu sjezdu. Tomáše Doležala, který dělá fantastickou práci. My všichni děláme maximum, co můžeme, ale máme jenom ty karty, které jste nám rozdali. Žádné jiné v ruce nemáme.

Takže my neustupujeme ani o centimetr z našich slibů. Budeme se snažit tu vládu tlačit tímto směrem, ale dál ji nemůžeme dotlačit, než na to, na co máme sílu.

Abych se vrátil k původní tezi: my jsme dopředu jasně řekli před volbami, že změníme financování České televize. My jsme to jasně řekli. To není jako vláda Petra Fialy, která řekla, nezvýšíme daně, a zvýšila je. Vláda Petra Fialy, která říkala, nezvýšíme koncesionářské poplatky České televizi, a zvýšila je. Vláda, která prostě rezignovala na všechno, co slíbila před volbami. Oni něco slíbili a začali dělat něco jiného. My realizujeme to, co jsme vám před volbami řekli.

SPD měla v předvolebním programu změnu financování veřejnoprávních médií. Ten program, na ten program jsme dostali mandát. Ten program v tuhletu chvíli realizujeme, protože jsme ty volby vyhráli. Oni je prohráli a snaží se to teď zvrátit. To je prostě evidentní fakt.

Za sebe říkám a proto jsem tohle vysílání věnoval médiím, že v tom je ten obrovský problém. Média, která tady mají před sebou extrémně závažné kauzy, řeší to, jestli paní Tinde Bárta nechává v obecním bytě bydlet svoje děti. Proboha, kolik to stojí Českou republiku? Kdyby tam nebydlely děti, tak tam bude bydlet někdo jiný a bude platit úplně stejný nájem. To znamená nás daňové poplatníky to nestálo ani korunu. Můžeme se tady spekulovat o tom, jak vysoce je to morální. Já prostě za sebe říkám, že s tím problém nemám, ale to je každého věc. Nicméně fakt je ten, že nás to nestálo ani korunu.

Ten nákup vrtulníků, kdy jsme kupovali 20 let staré repasované vrtulníky dráž, než Rumuni kupovali nejnovější vrtulníky. Přátelé, to je to samé, jako kdybyste řekli, že je v pořádku si koupit 20 let starého vylágrovaného Mercedesa a ne úplně nového bavoráka za vyšší cenu. Vy byste si mohli koupit bavoráka, úplně nového bavoráka za milion Kč a šli byste si koupit starý repasovaný Mercedes. 20 let starý repasovaný Mercedes za 1 milion 300 tisíc Kč a řekli byste, to je úplně v pořádku. Není to v pořádku. Je to zásadní kauza, která tady rezonuje. Všichni na sociálních sítích ji vidí, ale média mlčí. Milion chvilek mlčí. Kde jsou reportéři? Máte to přímo sepsané krásně. Kde je seznam strážce demokracie? Jací jste strážci demokracie, když si vybíráte jenom některé kauzy? Jenom kauzy, které se týkají vládních představitelů nebo lidí, kteří jsou s vládou spojeni, ale absolutně umlčujete, zamlčujete, zametáte pod koberec mnohem závažnější, důležitější kauzy, které stojí stovky miliony korun naše daňové poplatníky.

Věřte mi, že já dnes říkám, byť moje nejoblíbenější ministerstvo je zahraniční, protože jsem velkým zastáncem středoevropského směřování České republiky, dnes bych si přál sedět na ministerstvu vnitra, protože ten fofrek, který by se tam začal dít, to jste ještě nezažili. Tohle je věc, která je naprosto zásadní a spravedlnost v České republice se znovu musí přihlásit o slovo.

To je to, co štve lidi strašně moc. Prostě vidí, že ta spravedlnost není slepá, jak by měla být. Nekoukat na jednu, na druhou stranu. Ona má díky médiím to jedno oko trošku pootevřené a dívá se na to, že na hnutí Stan, na majetek Petra Fialy. Petr Fiala má obrovské majetky. Nikdy to nikoho nezajímalo. Proč? Z jakého důvodu? Všichni řeší Tinde Bártu a paní Mrázovou a neřeší majetek Petra Fialy. Neřeší peníze, které se sypaly do advokátní kanceláře pana Dvořáka. Neřeší to, že pan Dvořák tam seděl v době dozimetru. Neřeší nákup vrtulníků tři dny před volbami předražený. To se neřeší. To je naprosto v pořádku.

Já se zasadím o to, aby ta spravedlnost se tady vrátila a vy víte, že na mě nebudete moci tlačit. Nebudu ustupovat. Tohle je věc, kterou prostě budu prosazovat dál za každou cenu.

A ještě k těm aktualitám, které tady proběhly: dnes čerstvě se začalo spekulovat, že zítra složí funkci premiér Velké Británie Kier Starmer. Velmi neúspěšný premiér. Premiér, který Anglii zavlekl do doby absolutní nesvobody.

Anglie je v tuto chvíli zemí, kde je naprosto nejvíc trestných činů nebo trestaných lidí za slovní projevy na internetu.

To je absolutní jednička, daleko před Čínou v tuhle chvíli, protože prostě v Anglii nesmíte říct nic proti migrantům, aniž by to nemělo vůči vám důsledky.

Jak už jsem říkal, ten krásný kreslený vtip. Volá jeden Angličan druhému nebo volají Angličanovi a říkám mu: „Jak se tam máte v té Velké Británii?" A on říká: „Nemůžu si stěžovat." On říká: „No, tak to je paráda, ne?" On říká: „Nee, nemůžu si stěžovat, protože jinak by mě zavřeli."

Tohle je Velká Británie současnosti.

Země, která absolutně propadla kriminalitě. Země, která se vymýká jakékoliv kontrole.

Já myslím, že Kir Starmer bude zapsán velmi neslavným písmem do historie téhle slavné země, a je jenom dobře, že odejde, protože absolutně selhal ve své roli.

Nemohu se nezastavit ještě u jedné věci, a to bych byl moc rád, kdybyste také sdíleli alespoň tuhle pasáž.

Mě uráží to, co předvádí Petr Pavel. Mě to uráží.

Prezident tady není od toho, aby jezdil fotit Lemans, aby jezdil fotit závody MotoGP. Není tady od toho, aby šplhal na stožáry. Je tady od toho, aby pracoval, pracoval pro občany této země, aby byl morálním, mravním a intelektuálním lídrem České republiky.

To Petr Pavel nedělá.

Já opravdu nechci, aby nám na hradě seděl Chuck Norris v šedivé barvě a snažil se nám tady předvádět svoje ekvilibristické kousky, jaký je to fantastický zachránce paraglidistu, člověk, který fotí z první řady MotoGP, pak se jde fotit s Valentinem Rossim a tak dále a tak dále.

Mně připadá – a jsem jednoznačně toho názoru – že Petr Pavel tímto svým chováním mediální hvězdy na úrovni „Česko hledá superstar" degraduje pozici prezidenta naší země.

Já musím říct, že ať jsme s Milošem Zemanem či s Václavem Klausem nemuseli mít na všechno stejný názor, nebo respektive já jsem měl jiný názor než oni na některé věci.

U prezidenta Zemana se to zejména týkalo covidu, u prezidenta Klause to byly zase další věci, ale to je prostě normální. Nemůžete nikdy souhlasit se vším, co říká jiný člověk. To je prostě daná věc.

Ale oni byli skutečně těmi intelektuálními lídry České republiky. Nikdo nemůže zpochybnit intelekt Václava Klause a Miloše Zemana. Nikdo. Můžete s nimi nesouhlasit, ale musíte je respektovat.

To, co předvádí Petr Pavel, je absolutní degradací toho, na čem v podstatě vyrůstala celá polistopadová éra České republiky.

Když jsme měli i s Václavem Holem, se kterým jsem nesouhlasil s milionem věcí, tak to byla osobnost. Ale Petr Pavel není žádnou osobností.

Petr Pavel je Kašpar, který se předvádí před televizními kamerami. Tu v pozici nějakého hudebníka, tu v pozici zachránce paraglidistu, kterému hledal čočku. Tu vyleze na stožár, odtamtud někde komentuje koncesionářské poplatky. Tu si fotí Lemans. Tu inkognito přijede do Brna s kolonou asi 20 aut doprovodných a policie České republiky si přesedne na motorku, aby zase nám tam ukazoval image toho drsňáka.

Teď už vidíte ty oslavné titulky typu: „Petr Pavel zklidil větší aplauz než slavná skupina, na kterou se přijel podívat."

Ano, Petr Pavel raději se přijede podívat na Zzz top, než aby jel do Lidic. Jak to, že není v Lidicích?

U Evy Pavlové čteme titulky, že vypadala jako Madonna, že uchvátila dav, že ženy chodí ke kadeřnicím a žádají o stejný účes jako má Eva Pavlová.

Já už jenom čekám titulek: Petr Pavel vystoupil před pražský hrad a v tu chvíli se rozestoupila nebesa a nad ním se rozeklenula duha.

To je prostě referování jak o Kimčung Unovi. To je ještě horší, než to, co předvádí Severní Korea.

Já si ještě pamatuju, když naše média, ta samá média, která dnes adorují Petra Pavla a Evu Pavlovou, se smála, když tohle samé dělala ruská média vůči Vladimíru Putinovi. Vladimír Putin jel na led hrát hokej a byl vyfocen, jak zápasí v judu a tak dále. A všichni říkali: „Podívejte se, to je pěstování kultu osobnosti, to nekritické adorování toho diktátora."

A co dělají dnes? Co dělají dnes?

To jsou úplně titulky opravdu severokorejské pravdy.

Nechutně bych to tak nečekal, že prostě Petr Pavel, bůh, který nám sestoupil z nebes na pražský hrad s Madonou, Eva Madonna Pavlová, která nám tam diktuje nové módní trendy.

Přátelé, mně to přijde jako neuvěřitelné zahanbení České republiky, to, co předvádí tenhle člověk.

A já pevně doufám, že za ten rok a půl si zvolíme na hrad někoho důstojnějšího. Vůbec by mně nevadilo, kdyby to byla žena.

Spekuluje se o tom, že by mohla jít kandidovat i paní Ivana Tykačová. Okamžitě bych ji preferoval vůči Petrovi Pavlovi, protože si myslím, že to je dáma, která by rozhodně dělala čest tomu pražskému hradu asi stokrát víc než Petr Pavel.

A myslím si, že se možná ještě vyrojí někdo další, protože český národ má spoustu skvělých osobností, a je naší neuvěřitelnou ostudou, že jsme si zvolili do na post nejvyššího ústavního činitele pozéra, reklamní figurku, která prostě jezdí po koncertech, kde se nechává fotit a sám fotí a prostě pasuje se do role nějakého zachránce České republiky a tak dále a tak dále.

Je to neuvěřitelně až negustovní. Já nevím, jaký výraz na to správně najít, ale mně se prostě z toho zvedá žaludek.

To je něco, co prostě Česká republika neměla zažít, a je naší velkou ostudou, že jsme tohle vůbec dopustili, že jsme se nedokázali sjednotit a řešili jsme tady nějaké věci, které měl Andrej Babiš.

Andrej Babiš by byl výrazně lepším prezidentem než Petr Pavel. Potom myslím, že není nejmenšího sporu.

No a pak je ještě jedna věc, u které se chci zastavit déle, než se dostanu k České televizi, a to je věc, která se týká onoho vrácení vyznamenání – nejvyššího státního vyznamenání Polské republiky, řádu Bílé Orlice Volodimíru Zelenskému.

Pro mě je to nesmírně důležitý moment. Já to skutečně vidím jako naprosto zásadní věc.

Někdy stačí, když se dlouho dlouho udržuje lež v takovém obalu, který je téměř nemožný prorazit. Když prostě média stráží tu lež ze všech sil. Jedno narušení, jedna malá dírka do té přehrady a ono se to celé sesype. A já jsem přesvědčen, že přesně tohle v tuto chvíli nastalo.

Poláci demaskovali Volodimira Zelenského. Poláci jasně řekli, že lidem, kteří adorují nacismus, nepatří do ruky jejich nejvyšší státní ocenění.

Kdyby v České republice někdo podobným způsobem adoroval nacismus jako na Ukrajině, tak bude čelit trestnímu stíhání.

Zcela jednoznačně UPA byla nacistická jednotka. A pokud Volodimír Zelenskyj pojmenuje vojenskou jednotku UPA – Ukrajinská postevská armáda – která má na svědomí 10 000 lidských životů včetně těhotných žen a dětí, které přibíjely na stromy, dělali taková zvěrstva, že němečtí nacisté se předtím jenom zbledli znechucením – a někdo přesto pojmenuje jednotku UPA, tak prostě je nacistou.

Je nacistou. Naprosto jednoduché konstatování.

Víte, co charakterizuje současnou Ukrajinu nejlépe?

To, že se tam boří sochy Bulgakova, autora románu Mistra Markétka, skvělého díla. Kdo nečetl vřele, doporučuji. Boří se sochy Bulgakova a staví se sochy Banderovy. Tahle země odešla od kultury, od úcty ke skutečným velikánům, k adoraci nacistických zrůd.

A Poláci to konečně demaskovali. A ono to má ten dominový efekt. Najednou další Ukrajinci začínají vracet ta vyznamenání, a protože Zelenský údajně to poslal poštou, ukazoval nějakou doručenku, a další Ukrajinci se připojili. Jenom dobře, jenom dobře, přátelé. Hrajte tuhletu notu.

Jak říká klasik: nedělej, nerušte soupeře, když dělá chybu. Ukrajinci tím jasně ukazují, že stojí za člověkem, který je lídrem adorace nacismu, který je lídrem kleptokratické mafie, která v tuto chvíli ovládá Kyjev. Zcela jednoznačně. A to je dobře, ať to všichni vidíme. Je to jen a jen správně.

Mimochodem, když už tedy ti Ukrajinci tímto způsobem postupují, tak já bych jim doporučil dotáhnout to do konce a vrátit Polákům všechny peníze, které jim polská republika poskytla. Nebuďte pozéři, nebuďte farizejové, nevracejte vyznamenání, vraťte i peníze. Všechno to, co vám Polsko dalo za poslední čtyři roky, vraťte Polákům. To už se vám tolik nebude chtít, že?

Ono gesto vrácení vyznamenání je hezká věc, ale vytáhnout peníze ze šlejtofle, to je trošku bolestivější. Takže pokud se vám Poláci nelíbí, pokud nejste schopni jakýmkoliv způsobem pochopit to, jakým způsobem se Poláci cítí dotčení tím, že někdo pojmenovává vojenskou jednotku po nacistických zrůdách, které vyvraždily ve Volini jejich předky, tak jim vraťte ty peníze.

Ty vám přece musí teď hrozně moc smrdět. Ty peníze vám musí úplně hořet v rukou – ty polské peníze, když jsou to takoví odporní lidé, kteří berou státní vyznamenání vašemu prezidentovi. Vraťte jim ty peníze těm Polákům. Já vás k tomu vyzývám. Udělejte to. To budete teprve frajeři.

No a to, co je nejdůležitější z mého pohledu, a to je samozřejmě vztah k České republice. Přátelé, když už jsem u kritiky Petra Pavla, za mě jeho mlčení v této otázce je obrovskou urážkou všech předků – našich předků, ať už České republiky, ať už Čechů, Moravanů, Slezanů nebo Slováků.

Ta jednotka UPA ve Volini vraždila nejenom Poláky, vraždila i Židy, vraždila i Čechy a Slováky až do roku 1947, tedy dva roky po válce. Okupovala celou řadu slovenských vesnic, kde vyvražďovala další lidi. A člověk, který je držitelem řádu Bílého lva – tedy nejvyššího vyznamenání České republiky – pojmenovává vojenskou jednotku po zrůdách, které vyvražovaly naše předky, a my budeme mlčet. My se k tomu nevyjádříme. My nemáme tu stejnou odvahu jako Poláci.

To jsme opravdu tak slabí, tak malí, abychom nedokázali stejně jako Polsko říct: ani u nás nemůže platit, že Volodimir Zelenský bude držitelem řádu Bílého lva. Budeme mlčet, budeme dělat, že se to nestalo. Kde jste všichni ti, kteří jste si toho komika neustále adorovali a říkali jste, jaký je to borec, a že na Ukrajině žádný nacismus není. Vůbec žádný tam není.

Stavějí se tam sochy Banderovi, stavějí se tam sochy Šuchevičovi, stavějí se tam sochy Čenkovi, pojmenovávají se tam jednotky Edelweiss, UPA, a není tam nacismus. Že vás hanba nefackuje. Vy všichni z opozice, kdo nás obviňujete z náckovoství, když tady odmítáme sjezd sudetoněmeckého landsmannschaftu, tak vy říkáte, že jsme náckové. Ale tleskáte naprosto otevřenému nackovi, který se tady prostě jednoduše kloní a vyvolává staré duchy ukrajinského nacismu z dob druhé světové války. Tak jste směšní.

Ještě jednou přijdete k tomu pultíku v poslanecké sněmovně a budete říkat, že jsme fašisté nebo náckové, tak tam půjdu já. A vysměju se vám. Vysměju se vám, protože pokud vy chcete někoho obviňovat z fašismu a nacismu, tak začněte u toho Zelenského. Volejte se mnou potom, ať se Petr Pavel probere a odebere mu řád Bílého lva.

V tuto chvíli je naše nejvyšší vyznamenání v rukou člověka, který adoruje nacismus. Takhle prosté to je. Už jenom proto by Petr Pavel neměl být prezidentem. Proto, že chce euro, proto, že chce Spojené státy evropské, proto, že tady poskytuje záštitu sudetoněmeckému landsmannschaftu, a také proto, že není schopen se k tomuto problému postavit stejně jako polský prezident Duda a jasně a jednoznačně říct: my se tímto způsobem urážet nenecháme a odebíráme Volodimirovi Zelenskému řád Bílého lva.

Do té doby, než to uděláte, Petře Pavle, a celá opozice, jste přisluhovači, jste roztleskávači nacistického lídra Ukrajiny. Nic víc, nic míň. Syťte se. Hanba vám.

A ještě jednu věc, která se týče Ukrajiny. Já jsem publikoval video a několik příspěvků na to téma, že jsem zcela jednoznačně pro to, aby byla zrušena dočasná ochrana, aby byly zrušeny jakékoliv dávky, které v tuto chvíli dáváme Ukrajincům. Tohle si také poslechněte, prosím pěkně.

Mnoho ukrajinských migrantů, kteří tady dnes žijí, vám říkají normálně mezi čtyřma očima, že se modlí, ať ta válka neskončí. Že v tu chvíli by si museli udělat živnostník, ztratily by všechny možné příspěvky na bydlení a tak dále. Oni jsou schopni vybrat deset tisíc korun, podnikají tady často bez živnostenského oprávnění. Neplatí tady žádné daně, neplatí sociální, neplatí zdravotní. Proč? Proč? Z jakého důvodu?

Takže přátelé, zrušme institut dočasné ochrany, ať tady začnou fungovat naprosto normálně. Pojďme udělat revizi pobytu těch, kteří tady přišli po roce 2022, jestli tady mají co dělat nebo tady nemají co dělat. Prostě lidé, kteří si nedokázali za tu dobu najít práci, tak tady nemají co dělat z mého pohledu.

A pojďme konečně, prosím pěkně, zavést ten trest automatické deportace. Přece člověk, který přijde k nám, my mu otevřeme naše dveře, nabídneme mu možnost žít pod naší střechou, a on není schopen respektovat základní pravidla naší země, která jsou tvořena naší legislaturou, našimi zákony, a spáchá tady trestný čin nebo přestupek násilného charakteru – tady nemá co dělat.

Představte si to do své rodiny. Představte si, že byste poskytli přístřešek svého domu někomu cizímu, kdo by se ocitl v nějakém problému. A ten člověk namísto toho, aby vám byl vděčný, tak vám začne doma krást. Nejdřív jídlo z lednice, pak třeba nějaké šaty, pak už peníze, a byste říkali: to nevadí, buďte tady dál, buďte tady dál, nám to vůbec nevadí, že my jsme vám poskytli to přístřeší, že my jsme vás pozvali do našeho domu, a vy nám tady kradete a možná děláte ještě horší věci – možná nám tady zbijete občas naše dítě a tak dále.

Pardon. Automatická deportace. Neumíš žít podle našich pravidel, nemáš tady co dělat. Úplně jednoducha záležitost.

A když jsem tohle publikoval a zcela jednoznačně řekl, že zatím budu stát a budu to prosazovat velmi aktivně, tak přišel Václav Láska se statistikou počtu odsouzených Ukrajinců, kteří jsou v současné době ve vězení, ve srovnání s počtem Čechů, Moravanů a Slováků, kteří si odpikávají trest ve vězení, a začal argumentovat, že těch Ukrajinců je tam méně procentuálně.

Tak pan Láska nikdy nepatřil mezi nejhostřejší pastelky v penále.

Už v době, kdy byl u policie, tak se všichni advokáti dělali z něj legraci, že opravdu hloupějšího policajta ještě neviděli.

Ale prosím vás pěkně, to je zase jenom absolutní demagogie z jednoho prostého důvodu.

Ty odsouzení Ukrajinci, kteří v současné době si odpikávají trest za situace, kdy průměrná délka trestního řízení v České republice je kolem dvou let, si představte, že ti, kteří spáchali cokoliv v roce 2022, se dostanou do vězení někde v roce 2024–2025.

Takže ti, co spáchali všechno od roku 2024 doteď, v tom vězení ještě nejsou.

Nejsou, protože pořád to trestní řízení běží, ať už v přípravné fázi nebo je u soudu, ale ještě nejsou ve vězení, protože vy musíte být odsouzen provoinstančně, druhoinstančně, pokud se to vrací, tak to trvá ještě déle a pak teprve dostanete nástup do výkonu trestu a pak teprve jdete do toho vězení.

To znamená, ta statistika pana Lásky je absolutně manipulativní a je to demagogie toho nejtěžšího možného kalibru.

Protože srovnává nesrovnatelné. Srovnává tresty, které si tam odpikávají Češi, Slováci, pardon, Češi, Moravané a Slezané za posledních 20 let s tresty Ukrajinců, kteří si odpikávají za poslední dva roky.

Zobrazena první část přepisu (27 985 z 50 268 znaků).