MAINSTREAMOVÝ DETOX

15:23

PONDĚLÍ 22.ČERVNA22.ČERVEN 2026

Ing. Ivan Kratochvíl - Nedělní chvilka poezie - 21.6.2026

Petr Bureš TV

Ing. Ivan Kratochvíl - Nedělní chvilka poezie - 21.6.2026

Přepis videa

Zobrazit / skrýt přepis

[hudba]

Láska je jako večernice. Myšík ve své písni zpívá do své životní učebnice. Maoudrě se přitom dívá.

Po lásce každý z nás touží. Když ji hned nevidí, velmi se souží.

Mezi lidmi láska přežívá. Srdce otevřeného si užívá.

Ten, kdo se bojí srdce své otevřít, těžko ránu si zlojí potom, co nechal jsi žít. Nechť už je cokoliv, co nechal sis vzít.

V lásce to přebolí, zas chce se žít.

Pro lásku žijeme, proto jsme přišli. S Bohem to svedeme. Na to můžem být pyšný.

Tak lásku pěstujme pro všechny lid. Sladce se radujme, jak krásné je žít.

Mezi lidmi láska přežívá. Srdce otřeného si užívá.

Ten, kdo se bojí srdce své otevřít, těžko ránu si zojí potom, co nechal jsi vzít. Nech tu už je cokoliv, co nechal sis vzít.

V lásce to přebojí. Zas chce sežít.

Pro lásku žijeme, proto jsme přišli. S Bohem to svedeme. Na to můžem být pšní.

---

Krásný, příjemný, dobrý večer. Nedělní chvilka poezie začíná právě teď.

Vážení přátelé, vítejme všichni a děkuju vám za to, že jste tady v takové hojnosti.

Dneska jsme začli trošku netradičně a Ivan vám to všechno vysvětlí. Já tě vítám.

Ahoj.

Ahoj. Krásný. Někde sluneční, koukám, někde i nesluneční. Nicméně slunobratový večer.

Dneska je den, kdy nám nejvíce sluníčko svítí. Dneska je den, kdy nám dává nejvíc energie, kdy bychom měli načerpat všechno to krásné, nádherné, pozitivní, abychom po zbytek roku zas mohli žít, usmívat se, milovat se, mít se hezky a těm škarohlídům se prostě ubránit.

Krásný večer.

Jo, přátelé, tak dneska to máme opravdu s největší sluneční dávkou. Asi všude bylo krásně bez mráčků a teda nám tady přišla nakonec bouřka a déšť. E, zaplať pánbůh, teda mezi námi jako ta přeháňka to trošku zmírnila.

Jinak děkuju Pavlovi Sichrovi, děkuju Olivii Maršíčkovi, vám oběma pánové za příspěvek.

No a nebojte se, letos vám nemůže sluníčko ublížit. Nemůžete se spálit, nic, protože a to vám řeknu s Víťou, máme pro vás řešení.

Tak ale to až v úterý. Teď tady všichni vás zdravíme a budeme se natírat všemi mastmy, ne?

Já to není maska, to je sprej, člověče. Já vám to ukážu. To je blbě vidět.

Tak to ani neukazuj, nebo Víťa mě normálně zabije, že jsem to proflákl.

Jo, Irix se to jmenuje.

Jo, Irix sprej. Je to maďarský výrobek, přátelé. V Maďarsku se to prodávalo za doby dávno minule pouze v lékárnách. Posléze se to teda rozšířilo i do toho a tak jsme to po roce vyjednávání a slibů a handrkování nakonec jsme to z nich vyrazili, takže nádhera.

Máme něco, co funguje, ale tomu prostě detaily, všechno se dozvíte brzo, ale to není předmětem dnešního pořadu.

Ne, protože Ivánek je všemi mastmi mazvaný.

Dneska budeme snít teda jenom chviličku.

Snít, protože proto jsme začli tou, podle mého názoru je to pecka. Jo, jsou tam sice moje slova, ale je tam Petrova muzika, která použila všech dostupných i nedostupných prostředků a vzniklo z toho toto.

Mně se ta písnička opravdu líbí. Roku komu se nelíbí, tak ať si ji pustí dvakrát, třikrát a zjistí, že je nádherná.

No tak hlavně ten text, jo, že je důležitej, když máme tu nedělní chvilku.

Nicméně, protože kromě poezie to bysme asi hodinu nevydrželi, máme tady i reálný život, ve kterém jsme.

A reálná situace tento týden nevypadala zrovna moc dobře.

Tak jak se vyvíjej události hlavně na mediální frontě, ne na těch pozemních frontách, tam ta situace v podstatě zásadním způsobem se nemění, protože ta ruská vojska se pomalinku pomalinku pomalinku posouvají pořád směrem na západ a při tom v tom mlýnku, při tom postupu v podstatě jdou tou metodou spálené země, takže tam toho moc nezůstává.

Mají obrovskou převahu a přestože Evropa dělá první a poslední proto, aby tu převahu zvrátila, tak se to moc nedaří.

Nicméně bylo tady několik úderů na Moskvu, opravdu velkých úderů, kdy se Evropané opravdu, jak se říká, pochlapili a dostali v podstatě tu mezinárodní situaci do polohy, která podle mínění spousty lidí, kteří tomu rozumí, tak jsme se dostali na prach jaderné eskalace.

Opravdu Evropa dělá všechno proto, aby vyprovokovalo Rusko k tomu, aby použili jaderné zbraně.

Vycházíme z obecně známých informací, z toho, co se k nám dostane. A proto to ještě takhle vypadá.

Ještě včera jsem to tvrdil jako nejpravděpodobnější variantu.

Nicméně dneska ráno vyšel Gargamel se zajímavou informací a já jsem si ji zasadil do těch poznatků, které znám.

A ta informace je, že ve čtvrtek měli velkou poradu. Jednak náčelník generálního štábu pod zastřešením samotného nejvyššího vrchního velitele, to znamená pod velením Putina s vojáky donského.

A máme tady zpátky kozáky. Kozáci v historii Ruska hrají velmi významnou roli.

Kozáci jsou v podstatě nezastupitelnou veličinou při obsazování Sibiře v 18. a 19. století.

A kozáci byli vždycky hlavní údernou silou i při vojenských akcích, kterých se Rusové účastnili.

Mám třeba na mysli napolleónské války, kdy v podstatě rakousko-uherské mocnářství, kdyby nebylo podpory ruských vojsk a jejich úderné síly právě kozáků, tak by možná ani nepřežilo, ale to jsme v dějinách a dějiny neznají kdyby.

A zase se vytahuje kozácká karta. Kozácká karta se vytáhla i za druhé světové války.

Ano, Kozáci byli velkou údernou silou Rudé armády, ale byli taky významnou silou bohužel Vermachtu, protože tam se použila ideologie, že oni ti Rudí svrhli cara a oni můžou za to, že car padnul.

A tím pádem se stalo, že se kozáci objevili na obou stranách. To dneska nehrozí.

Kozáci byli velkou oporou i v době, kdy do toho konfliktu na Ukrajině, v Doněcku a v Lugansku, kdy tam začala ta genocída ruského nebo ruskojazyčného obyvatelstva, protože tam je zhruba 100 národností na Donbase, tak kozáci se projevili jako výrazná síla.

A protože oni jsou propojeni rodinnými svazky, tak se tam hodně dobrovolníků na Donbasu právě objevovalo z kozáctva, z donského kozácka.

Oni ty donští kozáci jsou v podstatě od Zaporožství, což je dneska ještě pod žlutomodrou vlajkou a jsou až po Irkutsk, milionové město na věčně zamrzlé půdě, Irkutsk až po Irkutsk. Jo, tam všude jsou kozáci. Tam se dají najít jako síla.

To, co je u nás, máme třeba pražské donské kozáky, to je kulturní společenství nějakých pěti lidí, kteří tady hrají, zpívají, tancují.

Mimochodem, jestli máte představu o tom, jak to vypadá, Peťo, jsme schopný pustit kousek videa kozáckých písní a tanců, nebo to necháme být?

Tak tihle kozáci mají ve struktuře ruského národa dlouhodobě v podstatě takovou speciální pozici, něco jako byli u nás na hranicích chodové. Jo, do té doby, než Lomikar s nimi zametl.

Tak nám ukaž tu holku na chvíli.

Jo, toto je kultura. Oni zpívají, tancují.

Já už bych se mezitím osmkrát posekal.

Měl bych levici poloviční a oni jsou schopní u toho ještě říkám tancovat, zpívat, pít, veselit se. Je to prostě jejich kultura.

Jo, tady vidíte obouruč. No, to je vůbec šílené.

Neznám moc osobně děvčat, které by tohle zvládaly a uměly, ale jsou i mezi námi také takové, jo. Takže i mezi náma se taková najdou.

Takže to je, co se týká kultury. Ovšem oni právě díky té historické pozici, kdy vlastně stáli na hranicích a sloužili tak, jako u nás sloužili Chodové, to znamená oni byli nárazník, který měl při jakémkoliv pádu do ruského impéria vytvořit tu první nárazníkovou zónu, než to obrovské Rusko shromáždí vojsko a pošle ho na ten napadený úsek.

Proč to takhle okecávám?

Ve čtvrtek 18. tohoto týdne na té poradě bylo dohodnuto, že v rámci ruské armády budou vytvořeny jednotky obrany kritické infrastruktury.

Když si to přeložíte do češtiny, tak v podstatě Putin vydal pod armádou příkaz vytvořit domobranu, kozáckou domobranu.

Jsou lidi, kteří tam budou sloužit. Já nevím, budou sloužit tři dny, pak se půjde domů vyspat a pak půjde do práce, což je režim, ve kterém oni žili postaletí.

Ano, oni měli své statky, na těch pracovali a když se blížilo nějaké nebezpečí, tak vzali šavle, protože každý z nich šavli dostal už do kolíbky, co se týká klopů, a vyrazili na Polaka, na Turka, prostě na každého, kdo jim tam lezl.

A teď vlastně tyhleti lidé dostanou v podstatě zbraně takzvané malé protivzdušné obrany, to znamená především proti dronům.

Oni žijí především na jihu Ruska. A tam je teďka obrovský problém s tím, že Ukrajinci napadají ty vozy, které vozí benzín a naftu na Krym, protože Krym nemá své letiště, všechno se tam dováží a dováží se to buď cestou kolem Azova, tam mají pořád dobrý port, nebo přes Krymský most. Ale Krymský most je příliš vzácná věc na to, aby přes něj vozily nebezpečné náklady, takže ty se vozí na přepravních lodích, jo, tam jsou dcery, které jezdí tam a zpátky.

No a Krym se dostal do situace, že už momentálně pro normální civilní občany benzín není. Tam zastavili vydávání benzínu pro osobní spotřebu lidí. Benzín je jenom pro armádu, policii, záchranné složky, jo, pro fungování státu.

Takže systémově to řeší rychle takhle a tím, že vlastně kozáci budou vyzbrojeni, vlastně to je mobilizace kozáckého národa, tak v dlouhodobé perspektivě, já nevím, půl roku, rok, to budou jednotky, které budou vlastně postupovat za těmi prvosledovými jednotkami, které půjdou směrem na Záporoží, Dněpropetrovsk.

Jo, to jsou území, která jsou historicky kozácká, takže oni si tam budou dělat pořádek, kozáci mezi kozáky.

Takže tolik k těm kozákům.

Proč to? Proč to ještě jednou zdůrazním?

Je to odpověď na ten tlak těch dronů, který má za sebou právě především Starmer s Mercem a který opravdu vytvořil nějakou, řekněme, krátkodobě velmi nepříjemnou situaci pro ruská vojska.

Takže oni to mohli řešit dvěma způsoby. Buď tím, že zlikvidují fabriky, které to vyrábí, a to by museli zaútočit na území Evropské unie. Anebo vymysleli tuhle věc.

To znamená, že v podstatě provedou mobilizaci tohoto vojenského národa, národa, který má vojenství ve své tradici a tím vlastně ty ručičky vah vrátí zpátky a dál bude ten mlýnek postupně postupovat dál a dál na západ až do té doby, dokud Evropě nedojdou peníze nebo Ukrajině, té žlutomodré Ukrajině, nedojdou vojáci.

Říkám žlutomodré Ukrajině, protože už i mezi ruskými vojsky jsou dobrovolnické prapory, které mají název ukrajinské. Jo.

Takže pokud bude existovat nějaký ukrajinský národ v perspektivě 10 let, tak bude stavět na tradicích těchto lidí, kteří jsou v sestavě ruské armády.

Takhle mají šanci přežít.

To je pro nás důležitá informace, protože to oddaluje ten možný úder na naše území.

Proto jsem to tak rozváděl.

Péťo, máme k tomu něco?

>> Tak samozřejmě tady to je Jiří Novotný.

Ukrajinci chtějí k těm zpátky a přitom je bombardují. Pak se divíš, že tam je nechtějí.

To je právě ta pokrytectví, to je jako neuvěřitelné, když vlastně furt se tady tvrdí, jak ty chudáci Crimani se dostali pod vliv toho Ruska, zlého, samozřejmě, a ta hodná Ukrajina dělá všechno pro to, aby se vrátili jakoby kuřátka zpátky ke Kvočně, jo. A najednou vidíš, že oni bombardují civilní cíle, muzeum je civilní cíl.

To mi nikdo nebude vyprávět, že ne.

Jo, že se bombardují pláže, kde se lidi koupou skvělou kazetovou municí mimo jiné z českých zásob, že jo.

A nádraží tam prostě odstřelí rychlík, že jo, zabijí desítky, dneska už stovky lidí jako civilistů, jo.

Ať to bylo na dětský autobus, ať to bylo prostě na normálně linky hromadné dopravy, jo.

A já jsem to tady ukazoval v jiných pořadech ty fotky, takže jako co to je jako strašně vás chceme, strašně vás milujeme, brečíme, že nejste součástí Ukrajiny, jo? A proto vás bombardujeme.

>> Ten důvod je jeden jediný.

Prostě donutit Rusy, aby se namítli a svrhli Putina.

To je cíl, jo, protože Rusko se nedá dobít vojensky.

To už je dneska jasné každému, ale dá se v Rusku vytvořit situace taková, že se najde pátá kolona, která provede tažení na Moskvu a obsadí Kreml a svrhne Putina.

Že má Putin nějakou 80, 90% podporu mezi obyvatelstvem, to není podstatné, protože za špagátky tahají takzvané elity.

Ano.

Takže oni na to koukají z tohoto hlediska.

Nicméně svým tímhletím svým tlakem a snažením Evropa v podstatě likviduje sama sebe.

To už my začínáme pociťovat na své vlastní kůži.

Mimochodem, dneska, včera, prohlásil předseda vlády, že strop na paliva na benzín a naftu už nebude, že bude komerční cena.

Takže se můžeme připravit na to, že teď v době, kdy se blížejí žně, že jo, ty budou v srpnu, v srpnu se srpem sbírá úroda, tak nám vyletí palivo nahoru, takže ten chleba opravdu podraží.

Takže to je všechno spojené s tím.

Ale já jsem se tady zmínil o Starmerovi.

Peťo, můžeš tam dát, prosím tě, tu fotku z toho, jak se tomu říká, síť X od Donalda?

Jsem ti poslal tu fotečku.

Jo, jo, jo, jo, jo, jo, jo.

Vydrž, prosím tě, ještě, abysme to nezakecali.

Arda se tady ptá na napětí mezi Ukrajinou a Běloruskem, které nastalo teďka, jestli bys si mohl to okomentovat.

Oni prostě Ukrajinci chtějí za každou cenu vyprovokovat Rusko k tomu jadernému úderu nebo k nějakému úderu, aby se do toho zapojila celá Evropa, protože ukrajinská vrch... ta věrchnůžka, ta soldateska, tak ta se udrží u moci jenom, když bude válka.

A protože Evropa už odmítá tohle financovat, tak se je snažejí zapojit naplno.

>> Mhm.

>> A Bělorusko je v podstatě slabší článek toho rusko-běloruského společenství.

Tam jsou sice ruská vojska, nicméně pořád je to Bělorusko.

Jo, země plná lesů, tráv.

Je tam pár velkých měst, ale většinou jsou to lesy a bažiny.

Takže teď to zkoušejí tím, že jim zlikvidují radarová zařízení, která jsou na jižní hranici Běloruska. Prostě tím by vyprovokovali to, aby se Bělorusové zapojili do konfliktu.

A když by se Bělorusové zapojili do konfliktu, tak mají zase argument na to, aby zatáhli Evropu do konfliktu.

Jo, to je prostě další pokus o to, aby to šlo nahoru a nakonec to skončilo tou jadernou válkou.

Tady z té sítě X máte to v angličtině. Právě já jsem to tam vytáhl, protože to je vyloženě zkopírované, jsou to zkopírovaná slova Donalda Trumpa. Trump tam prohlásil, že Keir Starmer brzy odstoupí z funkce předsedy vlády ze dvou důvodů. Za prvé, že nezvládl migraci, a za druhé, že nepostavil vrtné plošiny v Severním moři.

To byly dva největší sliby, které on, když chtěl se dostat na tuto pozici, tak je sliboval národu.

No a Donald mu přeje všechno nejlepší v dalším životě mimo tuto funkci.

Je to bombová informace, protože Trump určitě má informace ze zákulisí. A řekněme si otevřeně, že Starmer je Smerem v podstatě tím hlavním motorem eskalace ukrajinského konfliktu. A že má tam problém s imigrací, to víme, že jo.

V Severním Irsku se lidi konečně začali bouřit, že se tam nenechávají podřezávat přistěhovalci.

A k tomu se dostáváme k tomu třetímu tématu, které jsem dneska chtěl s vámi probrat, a to je ta islamizace.

Tady je to věc, kterou už tvrdíme deset let, možná víc.

A mně se líbilo právě na tom obrázku, když ho tam Petr nějak upraví, jak probíhá islamizace v neislámském kulturním prostředí.

Ano.

Dokud počet muslimů v dané oblasti dosahuje deseti procent, tak v podstatě vidíte, že nic se neděje. Prostě jsou tam, oni jsou tady, jsou mezi námi. No a co? Jsou to normální lidi.

Pokud dosáhnou těch deset procent a více, tak už jsou viditelní. No, už se modlí na ulici, aby všichni viděli, že islám je tady a islám je důležitý.

A pak už to není jenom modlení, pak už jsou to i demonstrace.

Pak jo, začínají ovládat tržiště, začínají ovládat ulice.

No a když se dostanou k padesáti procentům, tak už zavádějí vyloženě jenom Korán. Jinověrci v podstatě nemají šanci žít. Jinověrci nemají šanci pracovat. Jinověrci nesmí nic. Jsou to otroci.

No a ten závěr tam máte vyobrazen, jakou to Evropa má perspektivu.

Je to jedna z možných iterací, jak říká ten, o kterém jehož jméno se nesmí vyslovit.

Ano, je to způsob, jakým islám dobývá křesťanské prostředí po staletí. Islám, když se stal rozhodující silou na Blízkém východě, tak začal expandovat.

Ano, tady to máte krásně. Dneska osmdesát pět procent veškerých uprchlíků jsou muslimové, ale oni neprchávají do muslimských zemí. To totiž nejsou uprchlíci. To jsou konkvistadři. To jsou dobyvatelé daného území. Oni šíří islám a jsou povinni z víry šířit islám tak dlouho, dokud je kam.

Dokud na zeměkouli bude jediné místo, kde nebude islám vládnout, tak džihád platí.

Ano.

Takže severní Afrika, která kdysi byla rozkvetlou zahradou, křesťanskou rozkvetlou zahradou.

Ano.

Základy křesťanství, alexandrijská knihovna, to všechno padlo a padlo to v podstatě během jedné generace. Celý sever Afriky byl obsazen během třiceti až čtyřiceti let a je do dneška islámský.

Dostali se až k Paříži, když se konečně objevil v křesťanském světě Karel Martel a začal je tlačit zpátky. Říkám začal, protože než se Španělsko zpátky stalo křesťanským, tak uteklo třista let, abyste si uvědomili ty časové korelace islamizace a deislamizace.

A dneska ten islám mají ve Španělsku taky a my ho máme tady taky.

Mimochodem mají ho i v Rusku. Ale tam přece jenom vědí a znají, jakým způsobem s těmito lidmi mají zacházet.

Takže to, co je před námi — přestože my momentálně nejvíc vnímáme jako nebezpečí ty bandy, které půjdou z východu, které budou tlačeny před ruskou armádou a budou prchat do celé Evropy a budou se snažit u nás se zabydlet, protože jsme pro ně kulturně nejbližší prostředí.

Je to tak. S námi nebojovali jako s Poláky, takže my jsme pro ně oáza klidu a míru.

Tak ano, z krátkodobého hlediska je to to největší nebezpečí, které nám jako lidem, normálním lidem hrozí. Ale z dlouhodobého hlediska podstatně horší je ta islamizace, která se sem tlačí ze západu.

A to je ten migrační pakt, který má teď nebo teď začal platit.

A tím, že řešíme jiné problémy, že řešíme problémy, které nám tady uměle vytváří čtvrtá říše říše německého národa pod skrytým názvem Evropská unie.

A hrozí nám válkou s Rusem? Ano, to je viditelný a velký problém. Ale ta islamizace — na to nesmíme zapomínat, protože má z dlouhodobého hlediska ještě horší důsledky pro nás, pro naše prostředí, než to, co se nám teď valí z východu — ty hordy.

A bohužel většina národa je pod velmi úspěšným mediálním zmanipulováním, takže to nebezpečí nevidí, nepřipouští si je.

Jejich největším problémem je, jestli pojedou na Malorku nebo do Chorvatska, jestli se mají na to půjčit nebo ne.

A vůbec jim nedochází, že by taky na podzim mohli zjistit, že nebudou mít čím topit, že v těch panelákách se nařídí, že se bude vytápět na osmnáct stupňů a ne na dvacet jeden, protože už nemáme plyn, který není, a když už je, tak je třikrát tak dražší, než byl ten ruský.

A že i když nemáme už průmysl, který byl velkým spotřebitelem toho plynu, tak přesto toho plynu je málo.

A protože nemáme práci, ty fabriky se budou zavírat a budou se zavírat proto, že v západní Evropě se ty fabriky zavírají a my děláme subdodávky především německým koncernům. Tak všechno toto se skládá jedno k druhému.

Je z toho východisko.

Je to východisko. Je možné, to východisko může být velmi rychlé, ale předpokládá, že musí odejít lidé, jako je Merz, jako je Starmer, a že přijdou na odpovědná místa lidé, kteří jsou osobně odpovědni.

A když se zabývám byznysem, tak se zabývám byznysem a ne politikou. Protože pokud mám prodat, tak musím vyrábět tak levně, abych byl konkurenceschopný.

A ne, že si nechám třikrát zdražit vstupy a pak se divím, že jsem drahý a že mě nikdo nekupuje.

Péťo, máme tam nějaké dotazy, nějaké poznámky?

No, já bych nejdřív tady děkuju Ferdovi za příspěvek, za samolepku, a všem vám chci poděkovat za podporu tohodle kanálu, kterou děláte.

A jak já si jenom k tomu musím to sdělit — já bych nebyl až tak na tom, že nejsme tak špatně, protože Evropská unie letos má dokonce rekordní odběry ruského plynu z těch severních ložisek. Vozí se sem zkapalněný plyn.

Takže západ má plynu dost, tam je to v pořádku.

Je to plyn, prosím vás, bez certifikace původu, ale i mainstreamová média všichni přiznávají, že to je z Ruska, a takže to jde tou severní cestou. Takže ještě není nejhůř — ještě plyn máme, a asi bude, doufám.

Otázkou je za kolik?

Protože samozřejmě k nám se právě dostane už ideologicky vyčištěn z Holandska a Německa.

A jestli do toho ještě vstoupí Amerika, jakože to tak vypadá, že si ten Nordstream vezmou a nám ho nejdřív zničí a potom Němcům, a potom si ho levně koupí a pak budou Němcům dodávat ten ruskej plyn, tak to opravdu je úžasné.

Já tady vidím, že celá ta hra na to zlé Rusko a celá ta snaha — to odříznutí Německa od Ruska — prostě za tím stojí.

A samozřejmě ten deep state britský a americký, který si velice dobře rozumí v těch globálních hrozbách.

A víte, že tohle byla noční můra těch strategů už na začátku dvacátého století a už dávno v minulosti — že nesmí se německý průmysl spojit s ruskými surovinovými zdroji, protože jinak by Amerika a Anglie a další prostě nehrály druhé housle.

A to se zatím daří.

A zatím pořád je dost lidí v Evropské unii, kteří nevědí, kde je sever, a buď nečtou vůbec, nebo nečtou historii, takže nechápou, co tady vlastně celou dobu jde.

A to, že je to přesně o tomhle a ne o ničem jiném, dokládá i materiál, o kterém jsem tady avizoval mockrát. Pár lidí si ho už tady stáhlo nebo o něm požádali.

Je to originální materiál Rand Corporation o zadržování Ruska a o přesměrování těch energetických toků vůči Evropě právě přes Ameriku.

To bylo vyřazeno oficiálně na začátku roku 2019. V Čechách byl komentován Českým rozhlasem Plus a ještě jednou mainstreamovou stanicí. Nevím, kdo konkrétně, ale jen nějaké detaily.

Nikdo se tím nezabýval nebo nikdo to neprásknul tak, jak to je v celé své šíři tam.

A nádherné na tom je — už jsem to taky připomínal, vzpomenu to znova — že právě ti odborníci z Rand Corporation, což je think tank NATO, a Bílého domu, který určuje, s kým se bude válčit a s kým se válčit nebude, tak napsali v tom materiálu, že Rusko vždycky chtělo být se západem kamarád.

Je to tam prosím napsáno černé na bílém.

Jo, ironicky je tam cynismus úplně extrémní, když tohle napíšou a potom je celej ten materiál o tom, jak to Rusku dělat zle, jak ho stresovat a jak prostě zbrojit a dělat na hranicích s Ruskem co největší brigle, a tak dál, ale pak honem rychle jako přibrzdit, aby se to moc jako nerozjelo.

Atd.

A potom, když si všimnete to odstřihávání se vlastně hned po začátku SVO, tak to byl plán a ten plán je popsaný v tomhle materiálu a všichni podle toho jeli. Celej západ prostě už měl tu kuchařku, zavelelo se a traďa a už jsme se odstřihávali od toho, od támhle, takové a takové sankce atd., že si vlastně sami Rusové zničí svůj vlastní Nordstream, který za svoje prachy vybudovali předtím, a tak dál a tak podobně.

No prostě ty pohádky si vezměme.

Takže k tomu, a tak hold — dva pletené svetry paní Pekarové.

No, otázka, jestli jsou dostačující.

Média na Slovensku mají jen devatenáct procent sledovanosti a stále to klesá.

Ale Slovensko se probouzí a je vidět, že tam je hodně alternativních médií ve hře, což je pravda. Tady Eva vlastně píše, že nemíchat byznys s politikou, to by bylo krásné, ale bohužel se to přesně tak neděje.

Doporučuju třeba občas vyjádření Robina Čumpelíka na tohle téma, protože on by měl být zodpovědný původně, protože když pracoval ve vládě. A tam bych se ho ptal na to, jak to bylo nebo jak je to propojené, protože on to ví z nás asi nejlíp.

Labiš záměrně zničil vztahy s Ruskem, abychom vše nakupovali přes Německo a to nás vydělávalo ještě víc než do té doby.

Přesně tak. To je potřeba jako připomínat.

V Řebitcích byl Babiš byznys.

Jo, Zeman tenkrát do toho nechtěl jít.

Předtím byl ten Ricin a Spicin a co to tam bylo ještě? Nějaké ty plyny — smrtící Zeman.

Ale to bylo Británii.

No jasně, ale taky se to přece tady všude rozjíždělo.

Pak přišel Zeman s tím, že bouchnul do stolu a řekl, že naši čučkaři moc dobře vědí, že vzorky toho plynu máme i u nás v České republice.

Atd.

Čímž rozbil tenkrát celou tu věc. Nevím, jestli to byla Ricin nebo ten druhý plyn. To je jedno.

Prostě celou tu habaďůru.

Ale potom Zeman dostal přes prsty velice rychle a otočil, a na konci své kariéry vyznamenal Zelenského prostě, což je úplně šílené, ale ze začátku se držel.

Takže nevím, no.

No víš, měl dceru a oni tyhle velké vláci, aby malé vládeče udrželi v nějaké poslušnosti, tak jim seberou děti.

To je už tisíciletí.

No a kde měl v té době dceru?

Shodou náhody.

Vůbec nesouvisí.

Přesně tak.

Vůbec ne.

Pak byl...

To je jedno. To byl jednoznačný signál.

Tam najednou jí mohlo přejet auto, mohla spadnout s výtahem a já nevím co všechno.

Jako nehody se stávají samozřejmě.

A tady bych nikoho neobviňoval.

Prostě ne.

Teď jsem chtěl říct, že nehoda není náhoda, ale to není úplně ono.

[smích]

A to se říkávalo v dobách, no, to radši ani nevzpomínat.

Ano.

Ale takové náhody se dějí a vem si, co se dělo kolem toho, když byl v té nemocnici, jo?

Mhm.

A prostě když vylez, tak otočil o sto osmdesát stupňů.

Jo, a zrovna tak kdysi přesně otočila Mutti Merkel.

Jo, to se málokdy vzpomíná, protože předtím, než řekla tu památnou větu o uprchlících se všichni vítáme, tak byla na návštěvě u Baraka Obamy tenkrát a ještě předtím, než na tu návštěvu do Bílého domu jela a docela narychlo, tak plácla takovou nesrozumitelnou větu — že multikulturní kulturalismus selhal.

Selhal.

Ano.

Jo, tak jí to rychle vysvětlili.

Zase je to náhoda.

Jo, já tady nechci šířit nějaké teorie, že jí jede za Barakem Obamou letadlo a porouchá si ji letadlo a když se vrátí, tak prohlásí a otočí o sto osmdesát stupňů.

Se dějí náhody u těch politiků.

Kolikrát se porouchá vládní speciál a letí normální linkou.

Náhoda.

Ale to s tím taky nemohlo mít nic společného.

Ne, ne, ne, ne.

To my přece víme, že náš bratr spoza oceánu myslí jen na dobro celého světa.

Vem si, že oni to dobro vlastně šíří už stotřicet sedm případů od druhé světové války, kdy dobro šířili v rámci celé planety, intervenovali do jiných zemí bez mandátu OSN a dalších, a vždycky pro dobro. Pavel o tom hodně hovořil tenkrát — humanitární bombardování a tak.

Takže a ty uvědomělé, ty běhaky to chápou.

Ty to chápou.

Akorát nám to starým jakoby nedochází.

Ano.

Ano.

No, když německé montovny zkrachují, aspoň budou moci naši podnikatelé ukázat, co umí.

A ono to není tak jednoduché.

Tahleta věta je věta špatná, protože my jsme se dostali do stavu, že nemáme finální výrobky a i když jsme schopni udělat finální výrobek, tak ten finální výrobek nejsme schopni umístit na trh, protože k tomu potřebujete mít systém podpory.

Ano.

Kdysi jsme měli PZ, to byly podniky zahraničního obchodu, které právě vyhledávali příležitosti, kde je nějaká díra na trhu, kde by někdo chtěl něco z našich věcí a šlo se mu to nabídnout a tak dlouho se do něho hučilo a ujednávaly se podmínky, že to pro něho bylo výhodnější vzít od nás, než od někoho jiného a abychom to mohli dodávat i za velkou louži, abychom to mohli dodávat do Afriky, tak jsme museli mít vlastní obchodní námořní loďstvo, protože se stávalo, že když si takto někdo udělal kontrakt a šel ten výrobek dodat, tak nesehnal přepravu.

Představte si to, protože prostě Lloyd to nepojistil tu loď, protože tam bylo špatné zboží.

To jsou věci, o kterých se nemluví.

Takže ukázat, že něco umíme vyrobit, to můžeme, ale musíme to taky prodat.

Hele, o tom třeba tady mluvil Jirka Kopza, on dělal ten zahraniční obchod, že zase v oblasti těžebního průmyslu a on třeba ještě upozorňuje na jednu věc a sice na to, že kámen úrazu bývá dost často, že ty musíš složit velké zálohy jakoby dopředu, jo, jako jistiny, jako že máš na profinancování těch velkých investičních celků atd.

A že vlastně výhoda toho tehdy bylo, že stát prostě garantoval a financoval takovýhle stavby.

Ano.

A zatímco jinde prostě se handrkovali ty západní firmy o tom, kdo co kde a komu a kolik a kousek a víc nemůžem a podobně, tak on měl obrovskou výhodu.

On říkal, já jsem prostě zašel na PZ, že jo, tam jsme se dohodli, spočítali to, totéž.

Připravili jsme kontrakt jako celek na klíč od A do Z.

Zašel jsem do Státní banky, že jo, na základě dobrozdání z ministerstva financí, Trada.

A hned jsme měli na to prostě krytý i devizové prostředky, jo, a všechno prostě se to zafinancovalo celé a měli jsme v tomhle obrovskou výhodu, že jsme to uměli jakoby, že to byl komplexní systém.

Zobrazena první část přepisu (27 935 z 34 361 znaků).